Як розлучитись в Києві?

Як розлучитись в Києві?, фотографія

Досить часто, наші клієнти вважають, що справи про розірвання шлюбу може суд розглядати за їх місцем фактичного проживання. 🏘️ Тобто, якщо ви фактично проживаєте в Києві, то можна звертатись із такою позовною заявою до будь-якого суду в Києві. 

Однак така думка  є помилковою ❌

За загальним правилом, позовна заява подається за місцем реєстрації іншого з подружжя або на підставі ч. ст. 28 ЦПК України за місцем реєстрації Позивача, якщо на його утриманні малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання Відповідача. 

‼️Важливо, що тут мається на увазі саме місце реєстрації осіб, а не місце проживання.

👨🏼‍💻За наявності представника, розгляд справи про розірвання шлюбу, може відбуватись без вашої участі. В такому випадку, можна скористатись правничою допомогою адвоката, який працює по всій Україні. 

Варто зазначити, що перебування адвоката в одному місті не позбавляє його можливості контролювати вашу справу в іншому місті, оскільки цивільно-процесуальним кодексом передбачена можливість брати участь в засіданні в режимі відеоконференції.📹

Окрім цього, наразі діє підсистема Електронний суд, яка забезпечує обмін процесуальними документами в електронній формі.

Таким чином, перебування вас чи вашого представника в місті, відмінному від місця знаходження суду, не перешкоджає розгляду справи в суді.✅

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам