Як розірвати шлюб подружжю без дітей

Як розірвати шлюб подружжю без дітей, фотографія

Без дітей розірвати шлюб легше, для цього достатньо звернутися до РАЦСу й написати спільну заяву. Однак, навіть коли дітей немає, не завжди вдається укласти розлучення з повним взаєморозумінням і досягти згоди з усіх спірних питань. У багатьох випадках єдиним способом захистити інтереси подружжя є розірвання шлюбу через суд. 

Розлучення через РАЦС

Українське законодавство дозволяє подружжю розлучитися без дітей через РАЦС. Для подання заяви не потрібна присутність одного з подружжя, але потрібна нотаріально засвідчена довідка від другого з подружжя, яка пояснює, чому він або вона не може надати документи особисто з поважних причин.

Для оформлення розірвання шлюбу без дітей необхідно:

  1. Подати в РАЦС оригінал свідоцтва про шлюб, паспорт заявника та квитанцію про сплату державного мита.
  2. Прийти через місяць. Це термін дають парі для можливості примирення. 

Чи можна подати онлайн заяву про розлучення?

Використовуючи веб-портал державної реєстрації актів цивільного стану, розлучитися онлайн можливо. Доведеться витратити трохи часу, щоб зареєструватися на сайті, але потім ви зможете знайти відповіді на ваші запитання.

Якщо все ж виникають спірні питання, варто звернутися до сімейних адвокатів компанії «Макмел» за онлайн-консультацією. Вони мають багаторічний досвід у вирішенні судових питань будь-якої складності.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам