Розлучення через РАЦС чи суд, що обрати

Розлучення через РАЦС чи суд, що обрати, фотографія

Існує кілька варіантів розірвання шлюбу, відповідно до законодавства про сім’ю в Україні. Можна розлучитися за спільною заявою подружжя або без урахування бажання іншого. Якщо шлюб розривається в РАЦС, розлучення відбувається за спрощеною процедурою.

Розлучення через РАЦС

Шлюб можна розірвати в РАЦСі, якщо є взаємна згода та немає спільних дітей. Також органи РАЦСу можуть розірвати шлюб на вимогу лише одного з подружжя, якщо друга людина визнана:

  • недієздатною особою;
  • безвісно відсутньою особою.

Розлучення через РАЦС триває всього 1 місяць.

Розлучення через суд

Якщо подружжя згодне розлучитися та має спільних неповнолітніх дітей, або виникає конфліктна ситуація, тоді справа розглядається у судовому порядку й триває до 6 місяців. У таких випадках допомога юриста є необхідною. Нотаріальний договір про розірвання шлюбу визначає особливості виплати аліментів, нюанси про розподіл майна, утримання та виховання дітей.

Допомога з розірванням шлюбу онлайн

Сімейні адвокати з компанії «Макмел» надають послуги з питань розлучення, поділу майна, стягнення аліментів, спадщини в режимі онлайн. Якщо ви не маєте часу або не має змоги самостійно займатися шлюборозлучним процесом, надішліть нам запит і ми вирішимо вашу проблему «під ключ».

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам