Існує кілька варіантів розірвання шлюбу, відповідно до законодавства про сім’ю в Україні. Можна розлучитися за спільною заявою подружжя або без урахування бажання іншого. Якщо шлюб розривається в РАЦС, розлучення відбувається за спрощеною процедурою.
Розлучення через РАЦС
Шлюб можна розірвати в РАЦСі, якщо є взаємна згода та немає спільних дітей. Також органи РАЦСу можуть розірвати шлюб на вимогу лише одного з подружжя, якщо друга людина визнана:
- недієздатною особою;
- безвісно відсутньою особою.
Розлучення через РАЦС триває всього 1 місяць.
Розлучення через суд
Якщо подружжя згодне розлучитися та має спільних неповнолітніх дітей, або виникає конфліктна ситуація, тоді справа розглядається у судовому порядку й триває до 6 місяців. У таких випадках допомога юриста є необхідною. Нотаріальний договір про розірвання шлюбу визначає особливості виплати аліментів, нюанси про розподіл майна, утримання та виховання дітей.
Допомога з розірванням шлюбу онлайн
Сімейні адвокати з компанії «Макмел» надають послуги з питань розлучення, поділу майна, стягнення аліментів, спадщини в режимі онлайн. Якщо ви не маєте часу або не має змоги самостійно займатися шлюборозлучним процесом, надішліть нам запит і ми вирішимо вашу проблему «під ключ».
Рекомендовані статті
-
Розлучення за спільною згодою
19.09.2023 -
Адвокат по розлученням: на що звернути увагу
18.09.2023 -
Як обрати адвоката по розлученням
18.09.2023