Випадки, коли для розлучення потрібна довідка з військкомату

Випадки, коли для розлучення потрібна довідка з військкомату, фотографія

Відповідно до законодавства України, розлучення можливе як і в судовому, так і в позасудовому порядку.

 

👩🏼‍⚖️Щодо першого випадку, то приписне свідоцтво або інші документи про військову службу не вимагаються.

🏤Якщо ж ви вирішили розлучатись через РАЦС, то майте на увазі, що в переліку потрібних документів міститься відповідна заява. При цьому заяви про державну реєстрацію шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, форми яких затверджені додатками 6, 9, 11, 12, 14 Правил, містять обов’язкову для заповнення графу «Відношення до військової служби», що передбачає зазначення таких відомостей щодо особи: де перебуває на обліку; назва міста, номер поштової скриньки військової частини, де служить; військове звання (категорія) (стосовно призовників зазначається «призовник»); серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку.

В свою чергу, метою забезпечення ведення військового обліку відділи РАЦС зобов’язані передавати дані про зміну сімейного стану до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (передбачено п. 9 ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

🫡Це зумовлено тим, що до персональних даних призовника, військовозобов’язаного та резервіста було віднесено відомості про сімейний стан (Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» від 30.03.2021 доповнено ст. 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів»)

Якщо у вас немає можливості звернутися до відділу РАЦС із заявою про розірвання шлюбу, то альтернативним шляхом є розірвання шлюбу у судовому порядку.

Завжди з вами на зв’язку Адвокатське об’єднання makmel💙💛

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам