Використання земельної ділянка ,згідно новим коефіцієнтам за 2018 рік

В сьогоденні державної політики пріоритетним є питання наповнення державного та місцевого бюджетів. Останні зміни в законодавстві України чітко вказують на дані факти, а саме: підвищення відповідальності за порушення ПДР, за порушення трудового законодавства та зміни в земельному законодавстві, які прямо впливають на розмір орендної плати та розміру земельного податку. В даній статті буде висвітлено питання змін розміру коефіцієнтів, щодо земельних ділянок інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру. Від автора зазначу, що на сьогоднішній час вищевказаних земельних ділянок є безліч, так як зазначені коефіцієнти були введені Наказом № 489 від 25.11.2016 року Міністерства аграрної політики та продовольства України та застосовується з 01.01.2017 року, а у відомостях які містяться в Державному земельному кадастрі є невідповідність видів цільового призначення земель до виду використання земельної ділянки.

17.07.2018 р. набирає чинності Наказ Мінагрополітики та продовольства України від 27.03.2018 р. № 162, яким внесено зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затверджений наказом Мінагрополітики та продовольства України від 25.11.2016 № 489. Даним Наказам зазначено, що для земельних ділянок, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 3,0 та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф), застосовується із значенням 3,0.

Тобто, раніше існував такий вид використання, як «Землі житлової забудови та комерційного призначення» тепер же існує тільки вид «Землі житлової та громадської забудови», а поняття комерційного призначення – відсутнє, хоча наявні інші замінюючі види, які є більш деталізованими. Таким чином, в разі наявності в Нормативно грошовій оцінці земель такого виду як « землі житлової забудови та комерційного призначення», то до таких ділянок буде застосовуватися Коефіцієнт – 3,0 (відповідно до внесених Наказом 162 змін), а не рівні 0,5, як було раніше.

Читайте також:  Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника: алгоритм дій

Держгеокадастр України рекомендує землекористувачам та власникам земельних ділянок для коректного визначення коефіцієнту, який характеризує функціональне використання земельної ділянки привести інформацію про цільове призначення до Класифікації видів цільового призначення земель та внести зміни у відомості Державного земельного кадастру. Однак дані рекомендації є необґрунтованими, оскільки відповідно до чинного законодавства України, – «внесення відомостей до Державного земельного кадастру і надання таких відомостей здійснюються державними кадастровими реєстраторами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. (ст. 9 ЗУ «Про Державний земельний кадастр»)», які мають коректно показати інформацію.

У свою чергу, державні кадастрові реєстратори не виконують вказану правову норму, а автоматично переносять відомості, внаслідок чого вид функціонального використання земельної ділянки не відображається ( відсутній ), як наслідок – застосування коефіцієнту на рівні 3,0, що є найбільшим.

Органи ДФС вказують, що платники, які мають земельні ділянки, інформація про які не внесена до відомостей Державного земельного кадастру та у разі якщо у відомостях Державного земельного кадастру відсутній код Класифікації видів цільового призначення земель для земельної ділянки, повинні подати до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації за II півріччя 2018 року з новою довідкою (витягом) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка видана з врахуванням вимог Порядку, як це передбачено ст. 286 ПКУ.

На сьогодні склалася ситуація, користувачам та власникам потрібно сплачувати орендну плату та податок за землю вже з новими коефіцієнтами (якщо некоректні відомості Державному земельному кадастрі), які зображенні у Витязі про нормативно грошову оцінку, а судової практики щодо вказаного питання нема. Окремі землекористувачі намагаються відстояти своє право в суді, але однозначного рішення касаційної інстанції, яке повністю вказує на вірну позицію землекористувача або Держгеокадастру – не існує.

Підтверджено Постановою Великої Палати Верховного суду від 20.06.2018 року, справа № 823/902/17 – у правовідносинах, пов’язаних з оцінкою земель та земельних ділянок, Держгеокадастр і його територіальні органи здійснюють публічно-владні управлінські функції. Тому перевірка законності їх дій (бездіяльності), рішень, зокрема під час формування даних про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, оформлення таких даних у вигляді витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, має здійснюватися адміністративним судом.

Отже, хочеться вірити, що адміністративні суди при розгляді даної категорії справ будуть приймати вірні рішення та чітко розставлять крапки над « і » щодо зазначених спорів.

5815 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399