dacha3

Як відомо, багато громадян нашої держави мають проблеми із житлом, в той же час, існує значна кількість садових та дачних будинків, які придатні для постійного житла  та навіть,  з покращеними умовами. Уряд зробив значний крок щодо покращення житлових умов громадян, затвердивши Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам у жилі будинки, набув чинності 14.06 2017 року. Відповідно  до вказаного Порядку, переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки здійснюється безоплатно органами місцевого самоврядування села, селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально.  Для переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає до виконавчого органу сільської (селищної, міської) ради, заяву, до якої додаються: копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку; письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий; звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні. При цьому, перелік причин для відмови є

Читайте також: Можливість обміну земельної частки (паю)

наведеним у вищевказаному Порядку, та є вичерпним. Місцева рада у триденний строк з дня прийняття рішення про переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки видає або надсилає власникові рекомендованим листом з описом вкладення рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок із зазначенням його адреси. Вказане рішення про переведення є підставою для внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку.

У разі відмови у переведені дачних і садових будинків у жилі будинки, власник має право повторно подати документи, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.

878 Просмотров