Як не платить аліменти законним способом

Як не платить аліменти законним способом, фотографія

Матеріальне забезпечення дитини є невід’ємною частиною батьківських обов’язків. Приймаючи рішення про поповнення сім’ї, кожна людина усвідомлює міру своєї відповідальності перед дитиною, гарантуючи належний рівень життя. Коли відносини пари зруйновані і єдиним виходом для сім’ї є розлучення, порядок та розмір виплат на дитину означає суд.

Ця процедура не є обов’язковою, якщо між людьми збереглися довірчі відносини та загальні погляди на виховання дітей, розмір та порядок виплат може бути обумовлений у приватному порядку та не контролюватись органами влади, а регулюватись батьками самостійно.

Якщо утримання дитини все ж таки регламентується рішенням суду, воно також може бути переглянуте або оскаржене. Закон захищає права дитини, неправомірне ухилення від сплати не буде допущене судом. У випадках, коли рішення про зупинення, перегляд або анулювання виплат є правомірним, досвідчені юристи підкажуть: як не платити аліменти у законний спосіб.

Коли можна не платити аліменти

Якщо розмір та порядок оплати затверджено рішенням суду, батько не має права для самостійного припинення або зміни розміру виплат, навіть якщо вважає, що має на це підстави.

Звільнити від сплати аліментів уповноважений виключно суд, для цього необхідно надати на розгляд нові обставини, аргументуючи свій запит документально.

Перегляд розмірів виплат чи його скасування – складний процес, який вимагає серйозного та професійного підходу. Найчастіше самостійно розібратися в ситуації, сформувати пакет необхідних документів і грамотно скласти позов платнику не під силу. Найкращим рішенням для оскарження чи постановлення платежів є допомога юриста у сімейних справах.

Чи існують законний спосіб звільнення від аліментів

У яких випадках батько може платити аліменти? З позовною заявою про анулювання рішення щодо виплат на утримання дитини батько має право звернутися у таких випадках:

  • Досягнення 18 річного віку;
  • Вступ неповнолітньої дитини в шлюб;
  • Повнолітня дитина все ще навчається у ВНЗ, але при цьому має високий дохід і забезпечує себе самостійно;
  • Спростування факту біологічного батьківства;
  • У разі, коли платник частково і повністю втратив працездатність;
  • При досягненні інших домовленостей між батьками (у практиці існують випадки, коли один із батьків припиняє виплачувати гроші, зробивши інше вагоме матеріальне вкладення в життя дитини – сплатив дороге навчання, придбав нерухомість тощо).

 

Яким чином можна не платити аліменти

Непоодинокі випадки, коли батько замислюється над тим, як уникнути аліментів законним способом, оскільки має інформацію про нецільове витрачання коштів одержувачем. Дані ситуації часто виникають, коли батько, з яким проживає дитина, нехтуючи цими зобов’язаннями, витрачає отримані гроші, за свої потрібні або покриває витрати інших членів сім’ї. У цьому випадку платник може подати позов, в якому обґрунтує свої претензії та зобов’язується утримувати дитину в натуральній формі (придбавши продукти, одяг, шкільне приладдя, оплачуючи житло, навчання та дозвілля тощо).

Зміна формату забезпечення може бути схвалена, однак батько повинен вести облік витрачених на дитину коштів (чеки та квитанції про оплату товарів та послуг) та у будь-який момент подати звіт про розміри та регулярність виплат.

Також виплата грошей припиняється у тому випадку, коли дитина переїжджає на постійне місце проживання до платника грошей.

Чи можна досягти зменшення розміру аліментів

Чимало батьків цікавляться: чи існують ситуації, коли можна не платити аліменти в повному обсязі? Так, існує низка обставин, за яких розмір виплат підлягає перегляду:

 

  1. Запит позивачем надто великої суми (розмір коштів має бути визначений реальними щомісячними витратами на дитину, якщо відповідач вважатиме, що дані завищені, аргументуючи це, може без проблем оскаржити запит).
  2. Істотне зниження рівня доходів платника.
  3. Серйозні зміна життєвої ситуації чи часткова втрата працездатності (в окремих випадках допомогу утримання дитини перебирає держава).

 

Домогтися перегляду розмірів або зупинки виплат можна виключно законним шляхом. Важливо, щоб зміни у виплатах не призвели до погіршення умов життя дитини та ущемлення її права на високу якість життя. Неправомірне позбавлення дитини коштів задля забезпечення гідного життя є як злочином з погляду моралі, і юридичним порушенням.

 


Як не платить аліменти законним способом, фотографія


(073) 101-77-25

Рекомендовані статті

ul > .bdt-post-list-item; delay: 350;”>

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам