201715.09
131938

Останнім часом в медіа просторі, населення України обговорює лист Міністерства юстиції в якому йдеться про отримання заробітних плат та винагород працівниками Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, суми яких перевищують один мільйон гривень за місяць. Так один з працівників Департаменту, а саме головний державний виконавець отримав заробітну плату з винагородою, яка передбачена Законом України “Про виконавче провадження” (далі-Закон) за травень-червень 2017 у розмірі 8 862 019,83 гривень.

Законом у попередній редакції було встановлено ліміт на отримання винагороди за своєчасне виконання рішення суду у розмірі 750 грн. Даний ліміт і було встановлено, оскільки в перших редакціях Закону було відсутнє обмеження по сумі і деякі державні виконавці отримували великі винагороди.

В чинній редакції Закону законотровець знову відмінив обмеження, задля мотивування державних виконавців для оперативного і повноцінного виконання рішення суду. Такі винагороди були передбачені Законом, а саме 2% від стягненої суми  або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом державному виконавцю та 0,5% стягненої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом керівника органу державної виконавчої служби та його заступникам.

Чому саме були? В самому листі адресату вже повідомлялось, що опрацьовується питання, щодо обмеження максимального розміру винагороди.

Відтак, 29 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 641, якою обмежуються виплати державним виконавцям. Зміни внесено до Порядку виплати винагород державним виконавцям та їх розмірів і розміру основної винагороди приватного виконавця.

Якщо раніше за виконання виконавчого документа майнового характеру державним виконавцям виплачувалася винагорода у розмірі 2 відсотків стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом, то тепер встановлюється обмеження, щотака сума не може перевищувати 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто на сьогодні це не більше 320 тисяч гривень.

Читайте також: Заходи примусового впливу виконавцем на боржника

Також аналогічне обмеження встановлено і для керівників органів державної виконавчої служби та їх заступників, яким безпосередньо підпорядковані державні виконавці. Дотепер вони отримували 0,5 відсотка стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом, однак з 29 серпняця сума також не може перевищувати 320 тис. грн.

Додатково хочемо повідомити, що в 22.08.2017 Верховною Радою України отримано проект закону №7037, за яким пропонується обмеження максимальних винагород у розмірі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відбулося виконання виконавчого документа, а за виконавчим документом   немайнового характеру – 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, в якому відбулося виконання виконавчого документа.

857 Просмотров