201721.06
faq

На сьогоднішній день, після отримання позитивного рішення суду  за заявою стягувача, суд видає виконавчі листи для їхнього подальшого пред’явлення до органів виконавчої служби.

У зв’язку зі змінами до Закону України “Про виконавче провадження” (далі – ЗУ “ПВП”) від 02.06.2016, наразі для пред’явлення виконавчих листів передбачено обов’язкову оплату авансового внеску на депозитний рахунок відділу виконавчої служби, до якої буде подано даний лист.Нагадуємо, що розмір такого внеску складає 2% від суми стягнення, але не більше 32000 гривень, або ж за рішення немайнового характеру коли потрібно здійснити деякі дії, де боржником є фізична особа 3200 гривень, або ж 6400, якщо боржником являється юридична особа. На практиці дана процедура займає трохи більше часу, і в законі не передбачено наступного факту, про який ми б хотіли повідомити. Рекомендується наступний порядок дії: оплата авансового внеску на рахунок виконавчої служби та подача виконавчого документу до виконання, мінімум через 24 години після оплати. Чому рекомендується такий алгоритм дій? До заяви про відкриття, все одно, додається оригінал платіжного доручення, однак в світі новітніх технологій державний виконавець перевіряє наявність цих коштів на депозитному рахунку відділу, що дає повну гарантію того, що стягувач виконав всі умови відповідно до закону.

Якими будуть Ваші подальші дії?

Далі, виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа, виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, як цепередбачено статтею 26 ЗУ “ПВП”, один екземпляр якої направляється на адресу стягувача ,зазначену у заяві про відкриття виконавчого провадження, якщо така адреса відрізняється від адреси зазначеної у виконавчому документі, які в порядку статті 28 ЗУ “ПВП” направляються кореспонденцією із зворотнім повідомленням. В даній постанові, які передбачені виключно для стягувача або боржника по справі передбачено ідентіфікатор доступу сторін до виконавчого провадження. Для чого потрібний даний ідентифікатор. Він слугує для контролю за виконавцем. Оскільки наразі всі виконавчі дії потрібно провадити виключно через автоматизовану систему виконавчого провадження. Таким чином, у разі провадження будь-яких дій по справі, таку інформацію можна буде отримати у будь-якому куточку України виключно по своєму ідентифікатору. Така інформація, також дає простір для подальших дій, в плані оскарження дій виконавця, так і подання скарги на бездіяльність і зобов’язання вчинення дій передбачених відповідно до чинного законодавства.

Читайте також: Державні чи приватні

Також на даному сайті ознайомлення з виконавчим провадженням можна отримати наступну інформацію: відповідальну особу, яка веде дану справу, дату винесення процесуальних документів та підстава їх прийняття, також у разі здійснення процесуальних дій по справі на даному сайті відображається інформація відповідальної особи. Також наразі відкрито у вільному доступі Автоматизовану систему виконавчих проваджень за наступним посиланням: https://asvpweb.nais.gov.ua/

На даному етапі багато людей та підприємств не навідуються до виконавців та залишають питання виконання рішення виключно на виконавця, однак у зв’язку з великою кількістю справ питання своєчасного та повного виконання рішення суду залишається підпитанням часу.

Наша команда юристів завжди готова захистити Ваші інтереси в органах державної виконавчої служби.

Більше інформації можна отримати на нашому сайті e.mak-mel.com або залишити свою заявкуі в найкоротший час ми зв’яжемось з Вами.

1658 Просмотров