Прийду з адвокатом скажуть - винен або прогулянка на допит

Якщо ви вважаєте, що приходити на допит з адвокатом це все рівно, що визнавати свою вину, або що наявність адвоката як мінімум виказує, що ви чогось боїтеся  чи приховуєте, цей текст для васJ Просто прочитайте його і спробуйте впізнати себе у моменти коли з вами не було адвоката.

Отже, чи потрібен адвокат на допиті? Звісно хтось може сказати, що я як адвокат, можу бути необ’єктивним, тому пропоную кожному самостійно дати відповідь на це питання.

Не більше ніж потрібно. Адвокат на допиті може підказати вам, що ваша розповідь занадто об’ємна, або виходить за межі заданого слідчим питання або, що найголовніше, може зашкодити обраній лінії захисту. Нерідко,  у польоті думки називаються факти, на які слідство не звертало раніше уваги, прізвища тих чи інших осіб, які як правило, викликаються на допит після вас. Тому, жодної романтики чи кумедних історій на одинці зі слідчим, тільки в присутності адвоката.

Не під протокол. Ні для кого не новина, що слідчі намагаються маніпулювати та психологічно впливати на людей з метою отримання потрібної інформації – робота в них така, змушувати говорити те, що не хочуть. Тому як правило без адвоката, слідчий по відношенню до вас займає позицію, «я ж по-нормальному» або «давайте не під протокол», або ще краще «я бачу ви без адвоката, значить немає що приховувати то розкажіть мені…», Також він може запропонувати вам піти на перекур чи випити кави, ви в свою чергу, реагуючи не відповідне доброзичливе і як вам здається майже дружнє ставлення слідчого, подумаєте, що а не такий він і поганий як ви думали, і розповісте йому все що потрібно, і не потрібно, а потім будете дивуватись звідки він має скільки інформації.

Куди вітер. Допит складається з ланцюжка запитань, які почергово вам задаються слідчим. В процесі обдумування відповідей на питання та невпинного самоконтролю, щоб не сказати чогось зайвого, ви не помітите ключового, що саме є проти вас у слідства та які ключові питання його цікавлять. При цьому, адвокат присутній при допиті, окрім зауважень, щодо питань, які не стосуються поточного кримінального провадження, може занотувати ті ключові обставини, які в майбутньому потрібно обговорити та враховувати в стратегії захисту.

Написали як зрозуміли. Доволі часто, адвокату доводиться формулювати слідчому під запис не лише лексично правильну побудову відповіді клієнта, а й пояснювати, що саме клієнт мав на увазі, надаючи ту чи іншу відповідь. Це не тільки суттєво економить час на проведення допиту, а й вибудовує послідовну та однозначну позицію захисту. Нерідко після впевненого та чіткого пояснення адвокатом позиції клієнта та відповідності його дій положенням закону, слідчі втрачають інтерес до провадження та переключаються на інші.

Вчасно вийти. Важливо не тільки прийти на допит, але й вчасно його покинути. Вийти з допиту може знадобитись приміром, коли процес пішов не за планом, який ви собі змалювали: лунають питання, на які ви не розраховували, наводяться докази чи свідчення, які спростовують вашу позицію чи надані раніше відповіді, або приміром, ви не помічаєте, як частинка за частинкою, маленькими відповідями на маленькі питання, видаєте всю картину. Саме в такі моменти, адвокат може вам наполегливо нагадати про ст. 18 КПК і дуже рекомендувати вам надавати одну й ту ж саму, таку суху та таку лаконічну відповідь «я вважаю, що відповідь на ваше питання, може стати підставою для пред’явлення мені підозри, тому в порядку вказаної статті я відмовляюсь давати відповідь на питання», в якої весь запас витримки та байдужості слідчого знімає як рукою, саме тоді у вас з’явиться нагода побачити його справжнє обличчя. Як правило, 1-3 відповіді для допиту легкого чи середнього рівня складності, вистачає для його завершення, що дасть вам можливість маневрувати та отримати необхідний час для підготовки уточненої чи нової позиції захисту.

І на останок з адвокатом завжди цікаво випити каву і поговорити про життя, у нього завжди знайдеться пару десятків кумедних історій, що відволічуть думок про допит та пов’язаний з цим стрес.

Не дружи зі слідчим, дружи з адвокатом.

1861 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399