пьяный-за-рулем-штраф

На стадії обговорення знаходиться законопроект «Про внесення змін до деяких законів щодо перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння» №6679.

Даним законопроектом пропонується розширити перелік підстав зупинення транспортного засобу поліцейськими, визначений ст. 37 ЗУ «Про національну поліцію», доповнивши статтю такою підставою зупинення, як «проведення перевірки водіїв транспортних засобів на стан сп’яніння у місці проведення перевірки на стан сп’яніння».  На керівника патрульної поліції покладатиметься прийняття рішення про проведення такої перевірки,  в якому сам керівник визначатиме дату проведення, три локації для проведення перевірки, і лише в одній із них така перевірка буде проводитися. Варто зауважити, що мова не йде про суцільні перевірки всіх водіїв, що рухаються на певній ділянці, а про вибіркові перевірки за заздалегідь визначеною черговістю (кожен другий, сьомий чи ін..).

Читайте також: Державна фіскальна служба України на шляху змін

Автори законопроекту основною метою вказують саме «профілактику нетверезого керування»,  адже на даний момент серед водіїв склалася така думка, що можна «дозволити собі зайвого» і уникнути відповідальності через відсутність у патрульних підстав для зупинення авто.

На увагу також заслуговують запропоновані зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, а саме статті 130 — збільшення допустимого рівня алкоголю в крові при керуванні транспортним засобом, так, замість 0, 1 проміле допустимим вважатиметься 0,2 проміле, при концентрації алкоголю в крові водія від 0, 2 до 0, 5 проміле водію загрожуватиме штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн.), а для позбавлення права керування транспортним засобом рівень алкоголю у повітрі, що видихається та/або крові має становити більше 0,5 проміле. Вказану норму вже називають нормою «любителів пива».

 

707 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399