201715.05
Картинка зняття арешту Інна (1)

Арешт майна — це один із заходів забезпечення кримінального провадження, суть якого полягає у тимчасовому позбавленні осіб, які несуть цивільно-правові обов’язки, що випливають з факту вчинення злочину, можливості користуватись, розпоряджатись чи від­чужувати певне його майно з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або задоволення цивільного позоНа сьогодні досить багато людей стикаються з тим, що на їх майно необґрунтовано накладається арешт з тих чи інших причин.

На сьогодні досить багато людей стикаються з тим, що на їх майно необґрунтовано накладається арешт з тих чи інших причин. Нажаль, дуже часто арешт в кримінальному процесі використовується як елемент тиску чи впливу на опонента, зокрема, майже класичним прикладом арешту, є його накладення, начебто, через наявність в діях особи складу злочину передбаченого статтею 196 Кримінального кодексу України, «Шахрайство».

Арешт може бути знято на підставі ст.174 КПК України, згідно з якою підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший володар майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження – судом.

Арешт майна також може бути скасовано, повністю чи частково, ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду, під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника майна або володаря майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

В цій статті, ми хотіли б поділитись своєю практикою скасування арешту нерухомості, за діючим не закритим кримінальним провадження, знятим за ухвалою від 22 лютого 2017 року.

Арешт було накладено судом, за клопотанням слідчого органу в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України. Арешт накладався судом після того, як квартира перейшла у власність клієнта, після звернення стягнення по не виплаченому займу (за ініціативою боржника, що не бажав віддавати в рахунок боргу квартиру). Кажучи  про необґрунтованість накладеного арешту,треба звернути увагу на те, що відповідно до ст. 174 КПК України, арешт може бути скасовано при наявності підстав для його скасування.

В даній справі, в застосуванні такого способу забезпечення як арешт, не було необхідності через наступне: відповідно до ухвали суду, арешт було накладено шляхом заборони розпоряджатися майном, але при цьому, в той же час, вже діяв аналогічний арешт, який було накладено в забезпечення цивільного позову.

Таким чином, в кримінальному провадженні, арешт на квартиру було скасовано.

Для ознайомлення з повним текстом ухвали можете перейти за посиланням.

Якщо Ви та Ваше майно стали жертвою необґрунтованого арешту в межах кримінального провадження, ми з радістю Вам допоможемо. Інна Говрас, адвокат +380674341644.

801 Просмотров