201702.06
???

На сьогоднішній, день примусове виконання рішень судів України покладено на державну виконавчу службу України. Виконавче провадження – це як завершальна стадія виконання рішення суду, оскільки, в рамках такого виконання на боржника може бути накладено обмеження, які можуть спонукати до скорішого виконання рішення. Серед таких обмежень, найчастіше застосовуються: арешти банківських рахунків, арешт рухомого та нерухомого майна. Рідше до боржників застосовується примусовий привід через працівників поліції та обмеження у праві виїзду за кордон. Зрозуміло, що цілком доцільно буде заплатити 20 тис. гривень боргу, чим оплатити путівки на відпочинок в 2-3 рази дорожче і не полетіти туди, оскільки в аеропорту вам відмовлять у вильоті.

Сучасна історія державної виконавчої служби, якою ми звикли бачити в сьогоденні бере свій початок ще в 1998 році коли було прийнято Закон України «Про державну виконавчу службу» (далі – Закон). За період з 1998 по 2017 наші законотворці змінювали даний Закон та ,здебільшого, тільки надавали повноваження для державних виконавців, оскільки і на сьогоднішній день отримання позитивного рішення суду та оригіналу виконавчого документу не дає гарантій повного повернення коштів, або повноцінне виконання рішення суду в частині зобов’язання виконати ту чи іншу дію.

На сьогоднішній день у зв’язку з великою кількістю перебування в роботі виконавчих документів, а це близько 1500-2000 справ на одного державного виконавця, яких здебільшого завжди не повний комплект по відділу і цифри можуть бути ще більші, то 02.06.2016 року було прийнято останні зміни до Закону, який наразі передбачає оплату авансового внеску 2% від суми стягнення, але не більше 32000 гривень, або ж за рішення немайнового характеру коли потрібно здійснити деякі дії де боржником є фізична особа 3200 гривень, або ж 6400, якщо боржником являється юридична особа. Головною зміною даного Закону стала поява приватних виконавців.

Враховуючи цифри справ, які перебувають на виконанні у державних виконавців, було прийнято рішення створити приватних виконавців, яким Законом надано право на виконання рішень судів, які стосуються виключно стягнення боргу з фізичних та юридичних осіб на користь також фізичних та юридичних осіб. Рішення суду за яким держава виступає як стягувач залишається для виконання виключно державним виконавцям. Також рішення стосовно вселення, виселення, відібрання дитини, тобто рішення стосовно вчинення певних дій залишається юрисдикцією виключно державних виконавців.

Чи допоможуть приватні виконавці у сфері виконання рішення судів до сих пір залишається відкритим питання. Оскільки за 19 років державних виконавців невеликий процент справ було виконано у повному обсязі і рівень довіри населення також залишає бажати кращого. Створення  приватних виконавців здебільшого буде цікаво для юридичних осіб у яких є багато виконавчих документів (напр. – Банк) і їм цікаво буде віддати на виконання дані документи одній особі, ніж ходити на прийом до державних виконавців по різних кабінетах. Наразі реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, таким чином два виконавчих документи на одну і ту саму особу, можуть потрапити до різних виконавців.

Стати приватним виконавцем виявилось також не легкою справою, оскільки Закон передбачає: навчання, стажування, здача іспитів, облаштування офісу за всіма стандартами, та прийняття даного офісу комісією з Міністерства юстиції України. Таким чином враховуючи всі вимоги, які постають перед приватним виконавцем у населення виникає також питання, чи буде їх подальша робота результатною. Відповідь на це питання можна також знайти в Законі. Наразі державні виконавці отримують заробітну плату та винагороду за вчасно виконану роботу, а приватні виконавці будуть отримувати виключно гонорар від проведеної  роботи, тим самим законодавці стимулювали приватних виконавців.

На сьогоднішній день проходять навчання, стажування , а деякі особи, навіть вже здавали іспити для отримання посвідчення приватних виконавців. Коли насправді повноцінно запрацюють приватні виконавці залишається загадкою. Яким чином вони будуть реалізовувати всі свої повноваження передбачені Законом також відкрите питання. І загалом, яким буде рівень довіри у населення і чи зможе пересічний громадянин без вагань подати на виконання свої документи ми дізнаємось пізніше.

Відповіді на всі питання будуть отримані пізніше, коли повноцінно запрацюють приватні виконавці і оцінювати роботу будемо за декілька років, а не за одну-дві виконані справи.

Очікувати такий період зовсім не потрібно. Наші юристи з радістю допоможуть Вам у вирішенні будь-яких питань пов’язаних з виконанням рішення суду. Широкий спектр наших послуг дивує навіть вже бувалих юристів.

Перша консультація безкоштовна.

883 Просмотров