charlie_7

Верховний суд штату Юта виніс рішення в дещо незвичній справі.

Фактичні обставини справи наступні. 27 грудня 2011 року в штаті Невада Бредлі фон Баур їхав на автомобілі разом з відповідачем за кермом. Відповідач втратив контроль над транспортним засобом, через що він потрапив у ДТП. Через отримані в результаті аварії ушкодження Бредлі фон Баур помер. У випадку смерті Бредлі фон Баура через недбалість водія, його спадкоємці могли б у судовому порядку вимагати від останнього виплати компенсації. І відповідач – Барбара Беглі – визнала, що діяла недбало. Однак, виникла ще одна складність. Позивачем в даній справі виступила спадкоємець та удова Бредлі фон Баура – Барбара Беглі.  Іншими словами жінка подала позов проти самої себе.

Позивач вимагав від відповідача компенсації витрат, пов’язаних з «наданням медичної допомоги, організацією поховання, моральним стражданням».

Причина подачі такого незвичного позову наступна. Відповідач був застрахований і якби в результаті його дій було завдано збитків, включаючи тілесні ушкодження чи смерть іншої особи, страхова компанія була б зобов’язана здійснити страхову виплату постраждалій особі. Тому, подаючи позов проти самої себе, Барбара Беглі насправді намагалася отримати кошти від своєї страхової.

У січні 2014 року суд першої інстанції відхилив позов на підставі того, що позивачем і відповідачем не може бути одна і та сама особа. Однак у 2015 р. судді апеляційної інстанції дійшли іншого висновку і вирішили, що закони штату Юта не містять прямої заборони з цього приводу, а тому пані Беглі має право позиватися проти самої себе. Таке рішення було підтримане Верховним судом штату Юта у 2016 р.


1108 Просмотров