201726.10
shutterstock_423327040

Сьогоднішня тема статті стосується такого слова, як медіація. Нажаль, не всі громадяни до сих пір знають, що це за слово і де його використовують.

Для тих людей, хто ще не знайомий з медіацією, наведу трохи інформації.

Отже, медіація це вид альтернативного врегулювання спору між сторонами із залученням третьої, не зацікавленої особи, яка й допомагає особам знайти спільну мову та найвигідніші шляхи вирішення проблем. Робота медіатора полягає в досконалому вивченні питання стосовно якого виник конфлікт, виявлення всіх фактів у кожної із сторін і складання чіткого плану вирішення конфлікту. Виявлення фактів можливе у двох випадках, перший це зібрати всі сторони за одним круглим столом і дати слово кожній з сторін. У зв’язку з тим, що потерпіла сторона завжди більш емоційно реагує на ситуацію і завжди хоче швидкого вирішення свого питання з найбільшою вигодою для себе, такі переговори можуть завезти в глухий кут, тому робота медіатора на таких зустрічах полягає у врегулюванні емоцій сторін для конструктивного діалогу. Хочу також додати, що весь процес медіації полягає на добровільних засадах, тому якщо одна сторона не бажає вирішити конфлікт добровільно, то тут вихід тільки один – через суд. Другий факт виявлення інформації, це окремі зустрічі з кожною стороною і передача інформації від однієї сторони до другою через медіатора.

Напевно людина, яка вперше читає про дані шляхи вирішення спорів, вже задається питанням: а для чого взагалі потрібен цей медіатор?. На сьогоднішній день суспільство не має довіри до судової системи, оскільки по рішенню суспільства, по деяким справам, судді виносять зовсім не справедливі рішення. Однак і це ще не все, оскільки в результаті судової реформи ,наразі, в жодному районному чи адміністративному суді, немає повного комплекту суддів (когось звільнено, у деяких закінчились повноваження, а призначення невідомо коли дадуть) і це призводить до того, що судові засідання переносяться на пів року на перед, або ж ждуть призначення колегіального судового розгляду також в такі строки. І на завершення, для подачі заяви в суд потрібно оплачувати судовий збір, за виключенням справ, які зазначені в законі, а для вирішення спорів юридичними особами суми судового збору можуть бути в рази більшими ніж вартість роботи медіатора.

Вирішення питання через медіаторство існує вже давно і повсякденно, оскільки в конфліктних ситуаціях ми здебільшого залучаємо родичів, друзів та інших, які самі того не розуміючи виступають медіаторами. Тому покласти вирішення своїх конфліктів на іншу особу не є новиною, а тільки набирає обертів на правовому полі.

Читайте також: Все що потрібно знати для звернення до Державної виконавчої служби

В Україні з 2015 року існує проект закону про медіацію №2480, який був опрацьований комітетами Верховної Ради, однак так і не внесений в порядок денний для голосування, тим самим на даний час медіація в Україні не врегульована законним шляхом.

Наша компанія в своїй роботі використовує деякі елементи медіації, та при спілкуванні з клієнтом завжди обговорює питання добровільного вирішення конфлікту, шляхом переговорів з іншою стороною і знаходження для сторін взаємовигідних рішень, що в свою чергу дає змогу швидше отримати клієнту свої кошти і не переводити справу в судові розгляди, які будуть потребувати підготовку додаткової документації та виїзду юриста.

Тому, принцип нашої роботи полягає в якісному та швидкому вирішенні питання і у разі надходження документів, які підлягають примусовому виконанню через органи виконавчої служби, нашими юристами також спочатку опрацьовується варіант добровільного погашення боргу, або можливі варіанти погашення (розстрочка, зменшення суми, періодичні платежі, бартер) за яким кожна з сторін отримає комфортні умови для врегулювання конфлікту.

1034 Просмотров