201921.10
Порядок відшкодування шкоди внаслідок ДТП за участі «Євроблях»

«Євробляхи» – спосіб суттєво зекономити кошти на купівлю автомобіля, та проблеми при настанні дорожньо-транспортної пригоди?!

Проблематика стягнення страхового відшкодування внаслідок ДТП за участі «Євроблях», станом на сьогоднішній день, є більш чим актуальною та болючою для багатьох власників «українських номерів».
Отже, стягнення грошового відшкодування внаслідок ДТП за участі транспортного засобу на іноземній реєстрації – міф чи реальність?

Згідно чинного законодавства України, під час в’їзду на територію України власник транспортного засобу, який зареєстрований в іншій країні, зобов’язаний мати на весь термін перебування такого транспортного засобу на території України сертифікат міжнародного автомобільного страхування “Зелена картка” або внутрішній договір страхування цивільно-правової відповідальності.

Водіям транспортних засобів, в першу чергу, потрібно знати, що міжнародні договори страхування, які діють на території країн – членів міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”, посвідчуються відповідним уніфікованим сертифікатом “Зелена картка”, що визнається і діє в цих країнах.

Страховий сертифікат “Зелена картка” – страховий сертифікат єдиної форми, що застосовується в країнах – членах міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”, які зазначені і не викреслені у такому сертифікаті (п.1.11. ст.1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»).

Слід пам’ятати, що МТСБУ (моторне (транспортне) страхове бюро України) є єдиним об’єднанням страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам, за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у разі її заподіяння, в тому числі, транспортним засобом, зареєстрованим в іншій країні, щодо якого був виданий іноземний страховий сертифікат “Зелена картка”, що діяв на день дорожньо-транспортної пригоди на території України.

Така регламентна виплата здійснюється на умовах та в обсягах, встановлених законодавством про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та принципами взаємного врегулювання шкоди на території країн – членів міжнародної системи автомобільного страхування “Зелена картка”.

Звертаємо увагу, що МТСБУ для відшкодування шкоди внаслідок ДТП за участі «Євроблях», необхідно здійснити перевірку наявності та чинності страхового сертифікату «Зелена картка» у особи, яка заподіяла таку шкоду.

Також, МТСБУ не відшкодовує шкоду потерпілим, якщо вони можуть задовольнити вимоги на підставі договорів інших видів страхування. В таких випадках МТСБУ відшкодовується частина шкоди, яка не компенсована за договорами інших видів страхування.

Для отримання відшкодування з Фонду страхових гарантій МТСБУ необхідно виконати такі дії:

 • Невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП) письмово надати МТСБУ повідомлення про ДТП (Після цього представник МТСБУ телефоном або листом від МТСБУ проінформує про порядок врегулювання претензії із переліком необхідних документів);
 • Для отримання відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має на це право, протягом 30 днів з дня подання письмового повідомлення про ДТП подає до МТСБУ заяву, яка містить: прізвище, ім’я, по батькові заявника та його місце проживання (фактичне та місце реєстрації); зміст майнової вимоги щодо відшкодування заподіяної шкоди та відомості (за наявності), що її підтверджують; обставини, якими заявник обґрунтовує свою вимогу, та докази, що їх підтверджують відповідно до законодавства; розмір шкоди; підпис заявника і дата подання заяви.

Для відшкодування шкоди, заподіяної майну потерпілої особи до заяви слід додати:

 • копію реєстраційного номеру картки платника податків (ІПН);
 • копії заповнених сторінок паспорту або іншого документу заявника, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватись особа;
 • копія документу, засвідчену заявником, яким підтверджується право власності на пошкоджений транспортний засіб (копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копія договору купівлі-продажу транспортного засобу, тощо);
 • копія документу, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником (засвідчену нотаріально або надати оригінал для огляду);
 • копія довідки про пошкодження вищезазначеного транспортного засобу, складену відповідним підрозділом Національної поліції України на місці ДТП;
 • копія сертифікату «Зелена картка» особи винної у скоєнні ДТП (за можливості, завірити таку копію підписом та печаткою відповідного підрозділу Національної поліції України);
 • відомості про особовий рахунок заявника в установі банку;
 • документи, що підтверджують відповідальність особи, яка скоїла вищезазначену ДТП зокрема: оригінал довідки про обставини ДТП з обов’язковим зазначенням винних та потерпілих осіб та належним чином завірену копію постанови суду (завірену печаткою суду та з відміткою щодо набрання нею законної сили) з обов’язковим зазначенням транспортних засобів учасників ДТП та їх номерних знаків;
 • Оригінал документу, яким підтверджується розмір матеріального збитку, завданого внаслідок згаданої ДТП (висновок автотоварознавчого дослідження, звіт про оцінку пошкоджень, тощо), під час якої пошкоджено транспортний засіб надається до МТСБУ аварійним комісаром або потерпілою особою (у разі проведення незалежної оцінки, коли представник МТСБУ не з’явився у визначений законодавством строк). Для компенсації понесених витрат на визначення розміру матеріального збитку надається до МТСБУ відповідний розрахунковий документ, який підтверджує такі витрати.

З урахуванням наведеного, внаслідок настання ДТП за участі транспортного засобу на іноземній реєстрації, не панікуйте та слідуйте вказаному порядку.

4835 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399