Порядок працевлаштування за кордоном, як не попасти на гачок шахраїв

Робота за кордоном, різноманітні оголошення в просторах інтернету. Потреба людей в роботі породжує велику кількість пропозицій – це закони ринку. Де є гроші, там і є обман, шахрайство – це закони життя! Як не потрапити на гачок шахраїв? І що слід очікувати від ймовірних роботодавців?

Дійсно, велика кількість посередників допомагає знайти омріяну роботу, однак, нерідко зустрічаються і шахраї.

Міністерство соціальної політики у зв’язку з численними зверненнями громадян України щодо порушення їх прав суб’єктами господарювання, які отримали ліцензії на провадження діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, а також суб’єктів, які проводять таку діяльність без ліцензії, розпочало співпрацю з правоохоронними органами щодо виявлення таких недобросовісних посередників та вжиття до них відповідних заходів.

Перед зверненням до посередників з працевлаштування Вам необхідно знати:

1. Для надання послуг посередництва, такі суб’єкти господарювання повинні мати ліцензію, видану Міністерством соціальної політики;
2. Діяльність посередника має здійснюватися виключно у офісному приміщенні, а не онлайн, шляхом пересилання документів засобами поштового зв’язку;
3. В приміщенні посередника повинні бути розміщені: наказ про видачу посереднику ліцензії, витяги із законів України «Про зайнятість населення», «Про зовнішню трудову міграцію», завірена ліцензіатом інформація про види професійної діяльності, за якими пропонується працевлаштування, та інші інформаційні матеріали щодо працевлаштування за кордоном;
4. Посередник повинен мати офіційний веб-сайт;
5. Посередник зобов’язаний надати вам інформацію про майбутні умови праці;
6. Для працевлаштування за кордоном оформляється трудова віза або інший документ, який надає дозвіл на працю;
7. Посередник має право надавати сприяння у працевлаштуванні виключно до країн, які зазначені у документах, поданих до Мінсоцполітики (такі країни зазначені у Переліку суб’єктів, які мають ліцензію з посередництва, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики);
8. Посередник має право отримувати плату від вас виключно після укладення між вами та іноземним роботодавцем трудового договору.

Звичайною шахрайською схемою по видурюванні у Вас грошей, є пропозиція укласти договір про надання інформаційно-консультативних послуг з посередником.

Так, договір про надання інформаційно-консультативних послуг з працевлаштування – це договір, за яким виконавець бере на себе обов’язки з консультування та надання інформації щодо працевлаштування за кордоном.
Зазвичай такі договори включають в себе надання інформації про вакансії, умови та розмір оплати праці, найменування та місцезнаходження роботодавців.

За договором про надання інформаційно-консультативних послуг з працевлаштування на виконавця покладається лише обов’язок надати інформацію.

Виконавець не несе відповідальність за невиконання умов найму роботодавцем (графік та умови роботи, робочий процес, умови проживання, оформлення документів з боку роботодавця, тощо) та взаємовідносини між роботодавцем і Замовником.
Виконавець не несе відповідальність за дії і мотиви працівників посольства, результатом чого може бути відмова у дозволі на перебування та працевлаштування Замовника на території даної держави.

Договір про надання інформаційно-консультативних послуг з працевлаштування вважається виконаним в повному обсязі з моменту отримання необхідної інформації (вакансія, умови та розмір оплати праці, найменування та місцезнаходження роботодавців) для укладення трудового договору чи цивільно-правової угоди з потенційним роботодавцем.

Відтак, оплативши послуги посередника за отриману інформацію щодо ймовірних роботодавців за кордоном, Ви не маєте жодної гарантії про реальне існування такого роботодавця та його дійсні наміри прийняти Вас на роботу.

Якщо Ви вже працюєте за кордоном та зіткнулися з порушенням Ваших прав, пам’ятайте, що консульські установи України за кордоном на постійній основі здійснюють прийом громадян, надають безоплатну консультативно-правову допомогу з консульських питань, а також інформацію щодо міжнародного права і національного права іноземних країн.

Консульські установи наділені повноваженнями:

  • вживати заходів для відновлення Ваших порушених прав і інтересів через застосуванням правових механізмів, передбачених законодавством іноземної держави, двосторонніми та багатосторонніми договорами, учасниками яких є України;
  • недопущення будь-якої дискримінації громадян України за кордоном у порівнянні з громадянами країни перебування;
  • надання консультативної та методологічної допомоги;
  • вжиття заходів, у випадках затримання або арешту громадян України, з метою забезпечення неупередженого розгляду їх справ компетентними та судовими органами країни перебування, надання необхідної консультативної допомоги, моніторингу судових слухань, перевірки умов тримання громадян України у місцях позбавлення волі та наявності у них скарг на умови тримання, можливості користування належним кваліфікованим правовим захистом тощо;
  • вжиття заходів, в межах компетенції, для встановлення місцезнаходження фізичних осіб України за кордоном;
  • співпраця з міжнародними і громадськими організаціями та благодійними фондами з метою вирішення питання повернення в Україну наших співвітчизників, які потрапили в скрутне становище за кордоном;
  • поширення інформації, що спрямована на підвищення рівня знань про міграційне та трудове законодавство конкретної іноземної держави, дій у типових проблемних ситуаціях.

Рекомендуємо звертатися із письмовою заявою на поштову або електронну адресу дипломатичного представництва чи консульської установи України у відповідній іноземній країні, для вирішення складних ситуацій пов’язаних з іноземними роботодавцями.

4116 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399