201608.12
перевірки у сфері праці і накладати штрафи зможуть і органи місцевого самоврядування

Новація-2017 — проводити перевірки у сфері праці і накладати штрафи зможуть і органи місцевого самоврядування (ОМС).

Згідно із Законом України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ (набрання чинності — 1 січня 2017 року) Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі — Закон № 280) доповнено нормами про те, що ОМС при здійсненні повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення можуть проводити перевірки: на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності відповідної територіальної громади (ч. 2 ст. 17). на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників (ч. 3 ст. 18).

За статтею 18 Закону про місцеве самоврядування, перевірки суб’єктів господарювання, що не перебувають у комунальній власності, можуть провадитися з питань здійснення делегованих ОМС повноважень органів виконавчої влади.

Коментар: Закон «Про місцеве самоврядування» закріплює за ОМС право проводити перевірки і накладати штрафи, але реалізувати це право виконавчі органи зможуть лише після затвердження відповідного Порядку проведення перевірок і накладення штрафів, а станом на грудень місяць план й досі не затверджено.

1213 Просмотров