201717.05
88888888888-1-696x392

У підсумку планових перевірок чотирьох підприємств, а саме: ТзОВ СПУНП «Електронтранс», Тзов «Шанс Кий Буд», ПАТ «Південьзахіделектромережбуд» та ПАТ «Старосамбірський кар’єр»  Держпраці оприлюднило відомості щодо виявлення інспекторами Головного управління більше чотирьохсот фактів порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, заборонено експлуатацію більше тридцяти одиниць техніки та обладнання, притягнуто до адміністративної відповідальності посадових осіб підприємств, накладено штрафи.

Окрім цього, на підприємствах виявлено низку порушень  законодавства про працю. Отже, виплата заробітної плати проводиться через проміжок часу, що перевищує шістнадцять календарних днів, пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Виплата заробітної плати працівникам за весь час відпустки проводиться пізніше ніж за три дні до початку відпустки. При звільненні працівників виплата всіх сум, що належать працівникам від Товариства не провадиться в день звільнення. При порушенні термінів виплати належних при звільненні коштів не проведено виплату середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Варто зазначити, що Головним управлінням Держпраці у Львівській області у 2017 році заплановано здійснити перевірку близько п’ятиста підприємств різних форм господарювання на предмет додержання ними вимог законодавства про працю, охорону праці та зайнятість населення.

Слід пам’ятати, що мінімальний розмір штрафу за порушення вимог законодавства про працю становить 3200 грн., а максимальний 320000 грн. Тому, щоб уникнути такої відповідальності рекомендуємо проводити кадровий аудит на підприємстві, що допоможе виявити порушення законодавства та вчасно їх усунути.

1280 Просмотров