201629.12
Новий штраф у 320 000 грн

За недопущення інспектора з праці до перевірки, створення перешкод для її проведення передбачено ще із 1995 року адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Невиконання законних вимог посадових осіб Держпраці, щодо усунення порушень законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або створення перешкод для діяльності цього органу тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення). До відповідальності за статтею 188-6 КУпАП притягають посадових осіб роботодавця.

Із 01.01.2017 за порушення доведеться відповідати не лише посадовій особі, а й підприємству в цілому. Адже введено новий вид штрафних санкцій, що їх сплачують з прибутку. Законом № 1774 статтю 265 КЗпП доповнено — встановлено відповідальність за: недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2017 — 9600 грн); недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод при проведенні перевірки з питань виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків — у 100-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 01.01.2017 — 320 тис. грн).

Коментар: питання фіксації факту створення перешкод з боку роботодавців відносно інспекторів Держпраці до кінця не визначено, тому залишається сподіватися, що така прогалина надасть можливість  додаткового юридичного захисту роботодавцю.

748 Просмотров