201620.11
Бюджет на 2017 рік. Мінімальна заробітна плата – 3200 грн міф чи реальність?

У жовтні Уряд України запропонував вдвічі підвищити у 2017 році мінімальну заробітну плату до 3200 грн. й вирівняти показники мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму.

Проект Закону “Про Державний бюджет України на 2017 рік” пройшов перше читання та після додаткового доопрацювання потрапив на стадію другого читання, де нарешті було оголошено остаточний варіант Проекту Закону. Проект передбачає зміну показників по доходам та видаткам, де головним фактором стало підвищення з 1 січня 2017 р. мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Варто звернути увагу, що, на відміну від попередньої практики, мінімальна заробітна плата встановлюється на весь бюджетний період, а не кількома «подачами», що є стабільним наповненням  бюджету та одночасно тягарем на весь 2017 рік для роботодавців.

Коментар: На нашу думку, таке рішення Кабміну може бути викликане як намаганням поступово скорочувати «відставання» прожиткового мінімуму, так і реформою у сфері оплати праці, яка була анонсована урядовцями, проте досі не оприлюднена.

739 Просмотров