kommercheskiydirektorobyazannostiifunkts_B5641C53

Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення №6489, рекомендовано до розгляду на засіданні ВР України.

Надлишкове навантаження на підприємства з боку контролюючих органів, саме у питанні додержання законодавства про працю та зайнятість населення, призвело до обурення не лише серед суб’єктів господарювання, а й серед представників влади.

Так, Парламентським комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на засіданні, яке відбулось 21 червня 2017 року було рекомендовано розгляд Законопроекту  №6489 на засіданні ВР України.

Законопроект №6489 скасовує положення Закону №1774,  в частині надання повноважень Держпраціорганам місцевого самоврядування щодо накладення фінансових санкцій на суб’єкти господарювання. Зміни стосуватимуться і порядку проведення перевірок із питань дотримання трудових прав та соціальних гарантій працівників.

Органи місцевого самоврядування позбавляються раніше наданого права, щодо накладення штрафів на роботодавців за порушення трудових прав та гарантій працівників, однак, даний орган матиме право ініціювати проведення перевірки суб’єкта господарювання перед Держпраці та здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю.

Законопроект встановлює адміністративну відповідальність фізичних осіб та посадових осіб державних органів/органів місцевого самоврядування за подання до Держпраці безпідставних скарг на роботодавця. Адміністративна відповідальність передбачена і для інспекторів Держпраці за винесення приписів, розпоряджень, вимог та рішень, що скасовані в адміністративному чи судовому порядку. Розмір відповідальності посадових осіб органів державної влади/органів місцевого самоврядування, буде збільшений в 1,5 рази, тобто до 300 неоподаткованих мінімум доходів громадян (за ст. 166-21 КУпАП).

Читайте також: Новий порядок проведення перевірок інспекторами праці

Окрім того, накладення фінансових санкцій буде здійснюватися за новим порядком, а саме – у разі виявлення у роботодавця порушення вперше, державний інспектор вносить попередження про усунення такого порушення без застосування штрафних санкцій. І лише у разі не усунення порушення, у визначені строки він накладатиме штраф. Застосування санкції буде мати часові межі, а саме за порушення законодавства про працю та зайнятість населення – протягом шести місяців з дня виявлення порушень, але не пізніше як через один рік з дня його вчинення.

З метою встановлення факту створення перешкод роботодавцем під час проведення перевірки превіряючим органам, співробітники  Держпраці повинні будуть фіксувати даний факт в акті із зазначенням опису дій/бездіяльності роботодавця, які призвели до створення перешкод. Такий механізм фіксації надасть можливість перевірити реальність створення перешкод та в подальшому оскаржити передбачене в акті.

Отже, законопроект №6489 – є інструментом, який зменшить тиск на роботодавця з боку державних органів. Оскільки положення даного законопроекту передбачають створення умов для оскарження дій перевіряючих органів, у бізнеса з’явилася можливість захищати свої права як роботодавця.

1321 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399