Строк на примирення. Застосування судової практики

Строк на примирення. Застосування судової практики, фотографія

Законодавством передбачено, що суд⚖️ може надати строк для примирення подружжю👩👨 до  6 місяців. 

Не варто передчасно хвилюватись, оскільки заходи примирення подружжя суд застосовує у випадку, коли інша сторона про це просить, а за ініціативою суду це трапляється досить рідко.  

При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін 💭 та враховує конкретні обставини справи. 

📌До того ж, Верховний суд  у справі №200/952/18 встановив, що надання строку для примирення подружжя є лише правом суду, а не його обов’язком, тому  навіть прохання іншої сторони не завжди можуть задовольнити. 

 Також надання  судом строку на примирення не означає, що ваш шлюб  не буде розірвано, адже після спливу зазначеного строку необхідно подати в суд відповідне клопотання, після чого, суд врахувавши те, що примирення не  надало бажаних результатів, виносить рішення про розірвання шлюбу📄. 

Разом з тим, враховуючи конституційне право особи на шлюб за вільною згодою, примушування до збереження шлюбних відносин неприпустимо. 

📌Верховний Суд у справі № 569/1011/18-ц  дійшов до висновку, що законом не передбачено примушення особи до збереження шлюбних відносин проти її волі. 

Таким чином,  строк на примирення подружжя не є  перешкодою  розірвати шлюб у подальшому, адже  для розірвання шлюбу  достатньо ініціативи одного з подружжя👤. 

Завжди з вами на зв’язку Адвокатське об’єднання Makmel💙💛

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам