Стягнення аліментів з чоловіка, який не має доходу

 

Стягнення аліментів з чоловіка, який не має доходу, фотографіяЩо робити, якщо рішенням суду призначено виплату аліментів на дітей, подані документи до виконавчої служби, проте аліменти протягом тривалого часу чоловіком так і не сплачуються⁉️

На жаль, вищезазначена ситуація є досить поширеною, але і в такому випадку, домогтися бажаного результату можливо.

Зокрема, варто звернути увагу на норми Закону України “Про виконавче провадження”, які говорять наступне:

✅За наявності заборгованості зі сплати аліментів, розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, виконавець роз’яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

Таким чином, нормами законодавства передбачене право особи яка звернулась із заявою про стягнення аліментів ініціювати відкриття кримінального провадження щодо притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів.

✅За наявності заборгованості із сплати аліментів, розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.

Отже, вищезазначеною нормою передбачена можливість накласти арешт на майно (рухоме/нерухоме) вашого чоловіка. Окрім цього, при неприйнятті заходів по погашенню заборгованості зі сплати аліментів, майно може бути конфісковано і примусово продано.

✅Варто зазначити, що ч. 14 ст. 71 вже згаданого Закону передбачена можливість виконавця накладати на боржника штраф в розмірі від 20 до 50 відсотків в залежності від суми заборгованості.

💁🏼‍♂️Таким чином, нормами Закону України “Про виконавче провадження” передбачені певні способи юридичного тиску на боржника, які стимулюють останнього до погашення заборгованості зі сплати аліментів.

👉🏼Звертаємо увагу, якщо виконавець ухиляється від вчинення дій, спрямованих на стимулювання боржника до сплати аліментів, то наявна можливість оскарження його бездіяльності в суді. 👩🏼‍⚖️

✅Окрім зазначеного, за наявності ситуації, коли чоловік не сплачує аліменти протягом шести місяців, законодавством передбачена можливість отримувати тимчасову допомогу від держави.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам