Розірвання шлюбу під час вагітності

Розірвання шлюбу під час вагітності, фотографія

Розірвання шлюбу під час вагітності – важкий процес для подружжя, як з психологічної, так і з юридичної точки зору. Зрозуміло, що на припинення стосунків під час очікування дитини наважуються лише ті пари, які категорично не можуть проживати разом і далі зберігати сім’ю з вагомих на то причин. Як правило, розлучення відбувається за наступних передумов:

 

  • моральне чи фізичне насилля;
  • зрада;
  • вчинення одним членом сім’ї правопорушення в бік іншого;
  • нехтування сімейними обов’язками та традиціями подружнього життя;
  • шкідливі звички та залежності.

 

Незважаючи на ґрунтовність причини, що спонукала чоловіка чи жінку до розлучення, процес розірвання шлюбу при вагітності потребує детального розгляду і часу. В даному випадку закон завжди на стороні вагітної жінки та за збереження сім’ї. Зазвичай, парі запропоновуються всі можливі варіанти вирішення проблеми та подовження стосунків задля майбутнього їхнього малюка.

 

Способи розірвання шлюбу під час вагітності 

В залежності від сімейних обставин та причини припинення стосунків, оформити розлучення під час вагітності в Україні можна двома шляхами: подавши заяву до РАГСу або надавши позов до суду. 

До РАГСу подають заяви пари, які не виховують спільних дітей та не мають інших суперечок, вирішення яких поза компетенцією даного органу. Шляхом подачі позову до суду ідуть сім’ї, які виховують спільних дітей, мають майнові, юридичні чи інші суперечки.

Під час очікування дитини та впродовж першого року її життя відповідний орган може прийняти та допустити заяву до розгляду лише за згоди жінки. Змінити порядок розгляду справи можуть наступні чинники: протиправні дії одного члена подружжя в бік іншого чи очікування (народження) позашлюбної дитини.

У яких випадках чоловік може розірвати шлюб

Подання на розлучення під час вагітності жінки – це крайній крок, на який наважуються не всі чоловіки, навіть якщо розуміють, що відносини зайшли в глухий кут. Даний крок завжди розцінюється як прояв непорядності, бо це важкий удар для дружини та позбавлення дитини права на повноцінну сім’ю. 

В окремих випадках на розлучення подає чоловік, але рішення є взаємним. Незважаючи на очікування дитини, подружжя згодне припинити спільне життя, але зберегти дружні відносини, забезпечити спільному малюкові щасливе дитинство та гармонійний розвиток.

Розлучення з вагітною дружиною з ініціативи чоловіка може відбутися в тому випадку, коли біологічним батьком дитини виявляється не він. Але навіть при цьому обґрунтуванні, процес розлучення є досить складним, а на його тривалість впливають наступні фактори:

  • докази для заперечення батьківства;
  • наявність старших спільних дітей;
  • сумісне майно чи бізнес.

Розірвання шлюбу з ініціативи дружини

Як правило, жінки наважуються на розірвання шлюбу під час вагітності та впродовж першого року життя дитини лише в крайніх випадках. Згідно статистики, більша частка таких розлучень відбувається через зраду чоловіка, пристрасть до шкідливих звичок (алкоголізм, наркоманія, ігроманія та ін.). Наявність залежності у чоловіка тягне за собою купу супутніх проблем: агресію, зневажливе ставлення до сімейних обов’язків, проблеми фінансового та юридичного характеру, втрату довіри та порозуміння.

В окремих випадках, шлюб припиняє своє існування через стосунки жінки з іншим чоловіком, та вагітність поза шлюбом. Якщо офіційний чоловік не є батьком дитини, жінка прагне якнайшвидше припинити шлюбні стосунки з чоловіком, щоб народити дитину вже в інших відносинах, або зовсім не перебуваючи в парі.

Також розлучення з ініціативи дружини може бути оформлене, якщо її чоловік перебуває в місцях позбавлення волі, визнаний повністю недієздатним або зниклим безвісті.

Допомога юриста у розірванні шлюбу

Процес розірвання шлюбу під час вагітності викликає зовсім не ті емоції, які повинна відчувати жінка в період очікування дитини. Навіть, якщо ініціатором розлучення стала саме дружина і припинення стосунків є для неї найкращим варіантом розвитку ситуації, дозволить позбутися від токсичних, а можливо й небезпечних відносин, сам процес завжди виснажує людину, потребує багато часу і певних зусиль. 

В даному випадку найкращим рішенням стане звернення до висококваліфікованого юриста. Спеціалісти компанії «МАКМЕЛ» детально ознайомитися з ситуацією, допоможуть зібрати пакет необхідних документів, правильно скласти позов та будуть супроводжувати процес розірвання стосунків до моменту отримання офіційного рішення про розлучення.

Зважаючи на ситуацію, дуже зручною буде можливість оформлення розлучення онлайн, подружжя можете отримати консультацію спеціаліста дистанційно та подати документи для ознайомлення і розгляду через електронну пошту.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам