Скільки потрібно часу для розлучення

Скільки потрібно часу для розлучення, фотографія

Незалежно від обставин, розлучення – це завжди неприємний процес. Кожна пара, яка має досвід розірвання шлюбу, пов’язує даний період з найнеприємнішими спогадами та сильними потрясіннями. Тому кожному, хто перебуває на даному життєвому етапі, хочеться якнайшвидше вирішити ситуацію і з легкістю зробити крок у нове життя.

Скільки потрібно часу для розлучення? – питання, яке також хвилює тих, для кого особливо важлива юридична частина питання та якнайшвидше отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. Причин цього може бути безліч: питання виховання дітей, купівля чи продаж нерухомості, реєстрація і ведення бізнесу, фінансові питання, необхідність виїзду до іншої країни чи реєстрація наступного шлюбу.

Щоб процес пройшов максимально швидко і безболісно, а люди вже в новому статуті могли продовжувати життя далі, не будучи скутими юридичними зобов’язаннями з колишнім чоловіком, важливо серйозно підійти до питання.

Спочатку необхідно обговорити з чоловіком чи дружиною всі питання щодо поділу майна, розподілу обов’язків з догляду дітей та інші сімейні темы. Далі потрібно підготувати всі необхідні документи та подати заяву на розірвання шлюбу.

Якщо ж ваша життєва ситуація складається непросто, розставання відбувається проблемно, а процес розлучення вимагає вирішення безлічі нюансів, правильним стане рішення звернутися за допомогою до професіонала.

Як можна розлучитися

Терміни розірвання шлюбу залежать насамперед від складності сімейної ситуації, що склалася, і способу розірвання шлюбу. Процес може відбуватися швидко і відбутися в РАГСі або вимагатиме більшої кількості часу і розглядатиметься в суді.

Як швидко розлучитися вийде в кожній конкретній ситуації, залежить від багатьох факторів:

  • Чи є розірвання шлюбу обопільним рішенням;
  • Чи є в сім’ї неповнолітні діти;
  • Чи присутні майнові суперечки.

Сьогодні для пар, які вирішили розірвати стосунки, є можливість оформити розлучення онлайн або традиційно особисто подавши заяву безпосередньо в РАГС/суд.

Як відбувається розлучення через суд

Незважаючи на те, що всі шлюби укладаються в РАГСі, розривати сімейні узи найчастіше доводиться у судовому порядку. Як правило, до того моменту, коли сім’ї починають руйнуватися, подружжя має неповнолітніх дітей, спільно придбане нерухоме майно, автомобіль, грошові накопичення, спільний бізнес тощо. Питання про подальший розподіл обов’язків щодо утримання та догляду за дітьми, розподіл прав власності на майно у судовому порядку та фіксується документально.

Позов із проханням розпочати шлюборозлучний процес можна подати за місцем проживання заявника, відповідача чи за іншою адресою, спільно обраному подружжям.

Подаючи документи на розірвання шлюбу, необхідно підготувати пакет документів:

  • позовна заява про розірвання шлюбу;
  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про народження дітей;
  • квитанція про сплату державного податку.

Стандартна процедура у судовому порядку триває до 6 місяців. Скільки часу триватиме розлучення залежить від завантаженості самого суду, складності процесу, необхідності вирішення спірних ситуацій щодо догляду за дітьми та поділу майна. Спірні моменти вимагатимуть збору та подання додаткових документів та позачергових засідань.

Рішення суду у питаннях розірвання шлюбу є остаточним і не потребує погодження із РАГСом. Судові органи самостійно передають у відділ запису актів громадянського стану відомості про розірвання шлюбу та набуття подружжям нового статусу.

У яких випадках збільшується термін розлучення

Кожна сім’я має власну історію, тому, незважаючи на те, що порядок процесу суворо регламентований законом, кожен окремий випадок розглядається індивідуально, від чого залежить тривалість процесу. Строки розірвання шлюбу можуть збільшитися у таких випадках:

  • Помилки в оформленні позову;
  • Відсутність повного пакета документів при подачі заяви;
  • Незгода одного з партнерів;
  • Неявка в РАГС/суд;
  • Наявність спорів з виховання дітей та поділу майна;
  • Вчинення одним із подружжя правопорушення на адресу партнера або його близьких родичів;
  • вагітність дружини;
  • Зникнення безвісти чоловіка;
  • Знаходження одного з подружжя в місцях позбавлення волі та ін.

Розлучення за взаємною згодою

Безсумнівно, кожна людина мріє про довге та щасливе сімейне життя, але якщо обставини вимагають розриву стосунків, то найкращим варіантом для подружжя є розлучення за взаємною згодою.

Цей процес проходить максимально швидко і м’яко, запобігаючи виникненню стресових ситуацій та зайвих переживань. Процес розірвання шлюбу за взаємної згоди:

  • Грамотне оформлення позову.
  • Збір пакет документів.
  • Подання позову та пакету документів на розгляд до суду.
  • Відвідування судових засідань.
  • Одержання рішення суду.

У випадках, коли подружжя не має бажання або можливості займатися процесом шлюбу, можна доручити цю справу професіоналам, звернувшись до профільної компанії.

Чи можна оскаржити розлучення

Непоодинокі випадки, коли розлучення відбувається без згоди одного з подружжя. Дані ситуації, зазвичай, з’являються, коли пара не проживає разом, чоловік чи дружина перебувають у тривалому відрядженні і поінформовані про початок і перебіг шлюборозлучного процесу. У цьому випадку відповідач може оскаржити рішення у судовому порядку після набрання ним чинності. Зібравши аргументи, грамотно сформулювавши ситуацію та підготувавши потрібні документи, можна анулювати рішення про розлучення. Звичайно ж, рішенням суду неможливо змусити ініціатора розірвання шлюбу до відновлення відносин та спільного проживання, проте відстояти свої права та врегулювати супутні питання (формат проведення часу з дитиною, порядок поділу майна тощо) необхідно.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам