1459083176_um

29 вересня 2017 року Президент України підписав Указ «Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності», який набув чинності з дня його опублікування.

Створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності було передбачено судовою реформою, яка розпочалася у 2016 році. Поява такого суду передбачена Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Наступним кроком є конкурс на посади суддів у цьому суді, який  має бути оголошено протягом дванадцяти місяців з дня набрання чинності цим законом, тобто до грудня 2017 року.

Законодавці передбачали створити Вищий патентний суд, однак така назва за результатами нетривалого обговорення законопроекту була відхилена, а суд отримав назву Вищий суд з питань інтелектуальної власності.

Читайте також: Адміністративна відповідальність працівників та інспекторів Держпраці за порушення прав роботодавця

Враховуючи назву суду деякі юристи вважають, що даний суд є судом касаційної інстанції, однак до повноважень Вищого суду з питань інтелектуальної власності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» віднесено:

– здійснення правосуддя як судом першої інстанції у справах, визначених процесуальним законом;

– аналіз судової статистики, вивчення та узагальнення судової практики, інформування про результати узагальнення судової практики Верховного Суду;

– здійснення інших повноважень, визначених законом.

За рішенням президента України, Вищий суд з питань інтелектуальної власності функціонуватиме в Києві.

Створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності є вимушеним кроком, оскільки європейська правова спільнота не одноразово наголошувала на повільному розвитку правового захисту у сфері інтелектуальної власності в Україні. Окрім того, реформа в області інтелектуальної власності була однією з умов  поглибленої і всеосяжної зони вільної торгівлі, які Україна зобов’язалася прийняти у відповідності з умовами Європейського Союзу. Тому, розпочата судова реформа є лише початком удосконалення прогалин в правовій системі України, зокрема у сфері інтелектуальної власності.

743 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399