Поділ майна одного з подружжя, вартість якого, істотно збільшилась внаслідок спільних затрат подружжя

Поділ майна одного з подружжя, вартість якого, істотно збільшилась внаслідок спільних затрат подружжя, фотографія

 

Поговоримо про ті випадки, коли один з подружжя (для прикладу чоловік) придбав квартиру до шлюбу, ремонт в ній  подружжя робили спільно, однак між сторонами постає питання поділу вказано майна.🏠

📖Згідно зі статтею 62 СК України якщо майно дружини, чоловіка за час шлюбу істотно збільшилося у своїй вартості внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя, воно у разі спору може бути визнане за рішенням суду об`єктом права спільної сумісної власності подружжя і буде підлягати поділу.

Втручання у право власності може бути визнано обґрунтованим сукупності двох факторів: 1) істотність збільшення вартості майна; 2) таке збільшення вартості пов`язане зі спільними трудовими чи грошовими затратами або затратами другого з подружжя, який не є власником.

👩🏼‍⚖️ВП ВС у своїй постанові від 22 вересня 2020 року у справі № 214/6174/15-ц  зробила висновок, що істотність збільшення вартості майна підлягає з`ясуванню шляхом порівняння вартості майна до та після поліпшень внаслідок спільних трудових чи грошових затрат або затрат другого з подружжя.

Звертаємо увагу, що поточний ремонт житла👩‍🔧, зміна його призначення без капітального переобладнання не буде надавати підстав для визнання такого об`єкта спільною сумісною власністю подружжя, оскільки значних перетворень сам об`єкт не зазнав і не можна вважати ці перетворення такими, що істотно збільшили вартість майна. 💰

Таким чином, зроблений за спільні кошти ремонт в квартирі чоловіка, яка була куплена чоловіком до шлюбу, не є піставою для визнання такого об`єкта спільною сумісною власністю.

‼️Підставою ж для такого визнання є істотність збільшення вартості майна , коли доля первинної власності стає незначною, співмірно малою, ніж остаточна, як для прикладу у Постанові КЦС ВС від 30.08.2022 № 154/2487/16.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам