201526.03
intelektualne-pravo

Ще донедавна обов’язок використовувати касовий апарат (реєстратор розрахункових операцій) був покладений на підприємців зайнятих у сфері торгівлі, громадського харчування, у сфері наданні послуг. Проте з новоприйнятими змінами усе кардинально змінюється.

28 грудня 2014 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який вступив в силу 01 січня 2015 року. Даним законом були внесені зміни і до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон), який і встановлює порядок використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО)

Вагомим нововведенням стало розширення кола операцій, при яких повинні застосовуватись РРО. Так, зі статті 9 Закону (яка встановлює випадки, коли можна не застосовувати РРО) було виключено два пункти.

Перший з них стосувався операцій купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо такі операції виконувались у касах банків, які оформлювали розрахункові документи відповідно до нормативних актів Національного банку України.

Другий стосувався продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції), тобто з виключенням даного пункту РРО потрібно використовувати і підприємцям, які здійснюють продаж свої товарів (послуг) через мережу Інтернет.

Крім того, слід звернути увагу на пункт 6 статті 9 Закону, який разом з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України визначають коло фізичних осіб – підприємців, які можуть не використовувати РРО. Так, обов’язку на використання РРО не буде покладеного на платників єдиного податку другої і третьої груп (фізичних осіб – підприємців) при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платників єдиного податку першої групи.

У всіх інших випадках підприємці другої та третьої груп оподаткування будуть зобов’язані використовувати РРО.

Але законодавцем було надано час для переходу на використання РРО. Так, було встановлено, що така нова редакція пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України буде застосовуватись: для платників єдиного податку третьої групи – з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку другої групи – з 1 січня 2016 року.

Також, суб’єкти господарювання звільняються до 1 липня 2015 року від санкцій за порушення законодавства про застосування РРО, але у тому випадку, якщо при проведення розрахунків у касах будуть оформлені відповідні прибуткові і видаткові касові ордери з видачею відповідних квитанцій, які будуть підписані та завірені печаткою у встановленому порядку.

У свою чергу слід звернути увагу і на відповідальність за невикористання РРО. Так, відповідно до статті 20 Закону до суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості не облікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 грн.).

Сама ж процедура встановлення такого апарату доволі громіздка. Спершу потрібно визначитись з тим, який саме РРО Вам потрібен, так як вони бувають різних видів: електронні контрольно-касові апарати, комп’ютерно-касові системи, електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг). У разі, якщо Вам важко визначитись з тим, який саме РРО Вам буде потрібен, то краще проконсультуватись у спеціалістів (виробника РРО). Після цього Вам потрібно буде укласти договір з Центром сервісного обслуговування, який і буле встановлювати даний РРО, а потім отримувати від Вас щомісячну плату за його обслуговування.

Стає відразу зрозумілим, що такі зміни до законодавства покладенні на те, щоб наповнити бюджет. Це можна прослідкувати починаючи з ціни РРО (в середньому 5-10 тисяч гривень) і закінчуючи штрафами, які можуть бути покладені на підприємця за порушення Закону

Основна ж позитивна зміна до Закону стосується уточнення щодо щоденного роздруковування фіскальних звітних чеків (Z-звітів). Так, до пункту 9 статті 3 Закону було внесено доповнення згідно з яким такий звіт потрібно роздруковувати лише у випадку проведення розрахункових операція. До цього ж часу для того, щоб уникнути проблем з податковою Z-звіти потрібно було роздруковувати кожного робочого дня, коли здійснювалась торгівля, при чому у такій же кількості, скільки і РРО.

Також, законодавець вирішив надати “стимул” для чим скорішого переходу на облік з використанням РРО. Так, пунктом 28 Перехідних положень Податкового кодексу України встановлено, що суб’єкти господарювання, які з 01 січня 2015 року до 30 червня 2015 року почнуть застосовувати у свої діяльності зареєстровані, опломбовані та переведені у фіскальний режим роботи РРО, будуть звільнені від проведення перевірок з питань дотримання законодавства щодо застосування РРО аж до 1 січня 2017 року.

742 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399