LzNVj_OCOxQ

На розгляд до Верховної Ради подано законопроект № 7002 від 25.07.2017 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту працівника у випадку затримки виплати заробітної плати.

Відповідно до вказаного законопроекту у разі порушення строків виплати заробітної плати працівникам виплачуватиметься компенсація та пеня у розмірі 0,2 відсотка неотриманої суми заборгованості з доходу за кожний день затримки.

Після прийняття вказаного законопроекту роботодавці не зможуть сплатити ЄСВ без одночасної виплати заробітної плати, оскільки банкам буде заборонено проводити такі платежі. Сьогодні ж роботодавці, які мають заборгованість перед працівниками, як правило, справно виконують усі податкові зобов’язання.

Новели стосуються й порядку порушення справ про банкрутство. Порушити справу про банкрутство можна буде у разі наявності заборгованості з виплати заробітної плати у розмірі 100 мінімальних заробітних плат та/або у разі наявності затримки у виплаті заробітної плати понад 3 місяці. Для порівняння, відповідно до чинного законодавства підставою для порушення справи про банкрутство є наявність безспірних кредиторських вимог у розмірі не менше 300 мінімальних розмірів заробітних плат протягом трьох місяців.

Законопроект: https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=62368

1445 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399