court-video-conferencing-201301-2365211771

Про Єдину судову інформаційно – телекомунікаційну систему, відповідно до нових процесуальних кодексів

Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» ввів поняття Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (дала –ЄСІТС).

Відповідно до положень нових ГПК України, ЦПК України, КАС України, позовні та інші заяви, скарги та інші визначені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в ЄСІТС в день надходження документів. Визначення судді або колегії суддів здійснюється ЄСІТС (автоматизований розподіл справ). ЄСІТС відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі: між судами, між судом та учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі від конференції.

Ще одне цікаве нововведення  – офіційна електронна адреса. Відповідно до положень все тих же ГПК, ЦПК та КАС України, адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, судові експерти, державні органи та органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в ЄСІТС в обов’язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в ЄСІТС в добровільному порядку. Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному кодексами та Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Треба відзначити, що Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему ще не оприлюднене, через що на даний момент немає можливості більш детально познайомитися з даною системою. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб.

Читайте також: Про деталі реєстрації Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків

Щодо паперових документів, то учасникам процесу надано право отримати копію судового рішення у паперовій формі, але видаватися вони будуть лише за окремою заявою. Також не обмежується право на  подання документів до суду в паперовій формі.

Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою ЄСІТС, з використанням власного електронного цифрового підпису. Тобто, як бачимо без електронного цифрового підпису ніяк не обійтися.

Отже, як бачимо, Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система покликана здійснювати ряд функцій, зокрема:

  • реєстрацію вхідної кореспонденції,
  • автоматизований розподіл справ,
  • пересилання та обмін документів між судами, судом та учасниками процесу,
  • фіксування процесу та ін.

Залишається сподіватися, що нова система буде ефективною і зручною та полегшить роботу юристів і працівників суду.

1777 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399