Свідоцтво про розірвання шлюбу не видається

 

Свідоцтво про розірвання шлюбу не видається, фотографія

У разі розірвання шлюбу у судовому порядку ви отримуєте рішення суду про розірвання шлюбу, а не свідоцтво про розірвання шлюбу. ‼️📝

Розділом IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року 2398-IV було внесено зміни.

📜Зокрема, з набранням чинності вищезазначеного Закону розірвання шлюбу, здійсненне органами державної реєстрації актів цивільного стану, засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.

👨🏽‍⚖️В свою чергу, відповідно до положень вже згаданого Закону документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

‼️Підсумовуючи, можна сказати наступне: Судові рішення про розлучення, які вступили в законну силу після 27 липня 2010 року, НЕ передбачають отримання свідоцтва про розлучення в органах ДРАЦС.

💁🏼‍♀️Тож, саме по собі рішення про розірвання шлюбу із відміткою про набрання законної сили є ЄДИНИМ документом, що підтверджує розірвання шлюбу, у випадку розлучення в судовому порядку.

📄На прохання заявника для підтвердження наявності відмітки про розірвання шлюбу в актовому записі про шлюб може бути видано витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Завжди з Вами на зв‘язку Адвокатське Об‘єднання МАКМЕЛ 💙💛

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам