201828.03
emprendedores-negocio

Увага! Внесено зміни!

12 березня 2018 року, президент України, нарешті підписав Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», даним законом вносять також і зміни щодо деяких правил реєстрації Товариств.

Як було зазначено раніше, то при першій реєстрацій не потрібно було звертатись до нотаріуса, завіряти нотаріально протокол та статут було потрібно лише, коли вносились будь-які зміни до юридичної особи.

Відтепер, згідно ч.2 ст.11 даного Закону, перша редакція статуту товариства  підписується усіма учасниками товариства та справжність підпису учасників засвідчується нотаріально.

Не можу стверджувати, що ця зміна є позитивною, адже засновнику, ще не розпочавши бізнес, треба вже вкладати кошти у його починання.

Проте, є і позитивні сторони даного Закону, адже значно менше потрібно зазначати інформації у статуті товариства, на день чинності Закону в статуті має містить інформація про:

  • Повне та скорочене (за наявністю) найменування товариства;
  • Органи управління товариством, їх компетенцію, порядок прийняття рішень;
  • Порядок вступу до товариства та виходу з нього.

Так, введено поняття Корпоративного договору та безвідкличної довіреності, відтак як раніше дане поняття було відсутнє взагалі, то наразі згідно з ст.7 Закону, договір, за яким учасники товариства зобов’язуються реалізовувати свої права та повноваження певним чином або утримуватися від їх реалізації, є безвідплатним і вчиняється в письмовій формі та корпоративний договір, який не відповідає цим вимогам є нікчемний. Щодо довіреності, то вона видається з метою виконання або забезпечення виконання зобов’язань учасників як сторін корпоративного договору, предметом яких є права на частку у статутному капіталі або повноваження учасників, довіритель може зазначити у довіреності, що до закінчення її строку вона не може бути скасована без згоди представника або може бути скасована лише у випадках, передбачених у довіреності.

Читайте також: Бажаєте зареєструвати ТОВ, проте не знаєте як?

Що ж стосується переважного права учасника товариства та його виходу з товариства, то також було прийнято зміни, адже відтепер якщо учасник має намір продати свою частку третій особі, зобов’язаний письмово повідомити про це інших учасників товариства та проінформувати про ціну та розмір частки, що відчужується та про інші умови такого продажу. Якщо жоден з учасників товариства, протягом 30 днів з дати отримання повідомлення про намір учасника відчужити частку, не повідомив письмово учасника , який продає (відчужує) частку, рахується , що такий учасник надав свою згоду на 31 день з дати отримання повідомлення про продаж (відчуження). Та суттєва зміна щодо того, якщо частка учасника менша 50%, такий учасник може вийти з товариства у будь-який час без згоди інших учасників, проте якщо частка становить 50% або більша, то такий учасник може вийти з товариства за згодою інших учасників.

Достатньо позитивною є також те, що учасник має право взяти участь у зборах заочно, шляхом надання свого волевиявлення щодо голосування з питань порядку денного у письмовій формі, справжність підпису якого посвідчується нотаріально.

Даний Закон набирає чинність з 17.06.2018 року та щодо приведення вже існуючих статутів товариств у відповідність до чинного законодавства, власники, звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін до статуту та  мають рік з моменту вступу даного Закону в дію та усі зміни які будуть проводиться протягом року до статуту з метою його приведення у відповідність – безкоштовні.

1191 Просмотров