201729.06
3333333333333333333333333333

Одним з найбільш розповсюджених договорів відчуження майна – є договір дарування. У Цивільному кодексі України договором дарування визначено договір, згідно якого одна сторона (дарувальник) передає або має передати у майбутньому іншій стороні (обдаровуваному), безоплатно майно (дарунок) у власність.

Основною особливістю договору дарування – є передача власником свого майна у власність іншої особи без отримання взаємної винагороди.

На сьогоднішній день, часто трапляються випадки, коли особа відчужуючи своє майно за договором дарування, натомість, очікує від обдарованого певних дій майнового або немайнового характеру, наприклад утриманням та (або) довічного догляду, що в подальшому може стати підставою для визнання в судовому порядку договору дарування недійсним.

Верховний суд України висловив правову позицію у справі №6-93цс16 щодо підстав визнання договору дарування недійсним у разі, коли такий правочин вчинений під впливом помилки.

Читайте також: Підстави для скасування постанов Держпраці або як не впадати у відчай, якщо Вас оштрафували

Якщо особа, яка вчинила правочин, помилилася щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин може бути визнаний судом недійсним.

Особа на підтвердження своїх вимог, про визнання правочину недійсним повинна довести на підставі належних і допустимих доказів, у тому числі пояснень сторін і письмових доказів, наявність обставин, які вказують на помилку – неправильне сприйняття нею фактичних обставин правочину, що вплинуло на її волевиявлення, дійсно було і має істотне значення. Такими обставинами є: вік позивача, його стан здоров’я та потреба у зв’язку із цим у догляді й сторонній допомозі; наявність у позивача спірного житла як єдиного; відсутність фактичної передачі спірного нерухомого майна за оспорюваним договором дарування, дарувальником обдаровуваному, та продовження позивачем проживати в спірній квартирі після укладення договору дарування.

 

 

 

 

909 Просмотров