11443

Бум на реєстрацію ОСББ розпочався в 2015 році з прийняттям Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» – законодавець, намагаючись реформувати застарілу систему ЖКГ, поставив мешканців багатоповерхівок перед вибором – обрати управляючу компанію або задовольнятися управителем, якого тобі призначить місцева влада. Обрати управляючу компанію можна, звісно ж, після реєстрації ОСББ. Минуло вже більше двох років і зареєстровано близько трьох десятків тисяч об’єднань, але питань щодо реєстрації не стає менше і у пересічних громадян, і у реєстраторів.

Тож, розглянемо детально алгоритм реєстрації ОСББ.

Якщо мова йде про новобудову, то варто відзначити, що ОСББ може бути створене лише після державної реєстрації   права   власності   на  більш ніж  половину  квартир  та нежитлових приміщень у такому будинку.

Перш за все необхідно створити ініціативну групу, не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень будинку, та отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири, нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/ нежитлового приміщення). Коли необхідна інформація буде зібрана, то необхідно повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку, доцільно вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв`язатися,  необхідно сповіщати поштою, рекомендованим листом, і шляхом оголошення. Даний процес може бути складним і досить довготривалим, але оминути його ніяк не можна.

Співвласники повинні бути повідомлені не менш як за 14 днів про дату та час проведення установчих зборів.

Наступним етапом – є проведення безпосередньо Установчих зборів. В Установчих зборах мають право брати участь виключно власники житлових/нежитлових приміщень або їх представники за довіреністю; мешканці, які не є власниками, повноважень для голосування на зборах не мають. Збори ведуть голова та секретар, що обираються з числа присутніх та оголошують порядок денний. На Установчих зборах обов’язково мають бути розглянуті питання щодо створення ОСББ, розробки/схвалення статуту ОСББ. Ці та інші питання вирішуються шляхом голосування. Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість  голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або  нежитлового  приміщення  співвласника  у загальній площі всіх квартир  та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Рішення  вважається  прийнятим,  якщо  за нього проголосувало більше половини загальної кількості усіх співвласників. Якщо  в результаті проведення установчих зборів для прийняття рішення   не   набрано   кількості   голосів   “за”  або  “проти”, встановленої  частиною  дев’ятою цієї статті, проводиться письмове опитування  співвласників, які не голосували на установчих зборах. Письмове   опитування   співвласників   проводиться   протягом  15 календарних   днів  з  дати  проведення  установчих  зборів.  Якщо протягом  зазначеного  строку  необхідну кількість голосів “за” не набрано, рішення вважається неприйнятим.

За результатами проведення Установчих зборів ОСББ складається Протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку, який підписує голова та секретар чи інша уповноважена особа. Варто зауважити, що форма Протоколу не може бути довільною, а є затвердженою Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Що ж до статуту ОСББ, то норма, якою затверджувався Типовий статут об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, на сьогоднішній день не є чинною, і, відповідно, Типовий статут не використовується, однак при розробці власного статуту ОСББ, Типовий статут може бути взятий за основу.

Читайте також: Ліквідація податкової міліції

Після того, як рішення про створення ОСББ і його реєстрацію буде прийнято і належним чином оформлено, можна переходити до етапу державної реєстрації.

Державна  реєстрація  об’єднання проводиться  у порядку,  встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.  Об’єднання вважається  утвореним  з  дня його державної реєстрації.

Здавалось би досить простий і прозорий алгоритм створення ОСББ має свої особливості і складнощі, тому якщо ви бажаєте зареєструвати ОСББ без зайвих проблем, то краще звернутися до спеціаліста.

685 Просмотров