pervoklassniki-2016-goda-budut-uchitsja-v-shkole-12-let_rect_fb545166d73eb3317a3f52174af8ace8

05 вересня 2017 року Верховною радою України було прийнято нову редакцію Закону України «Про освіту»№3491-д, який передбачає введення 12-річного навчання у школі.

Нова редакція Закону України «Про освіту» передбачає,  що право особи на освіту може реалізовуватися шляхом її здобуття на різних рівнях освіти, в різних формах і різних видах, у тому числі шляхом здобуття дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих.

Враховуючі зміни, повна загальна середня освіта становить 12 років і передбачає три рівні навчання: початкова (4 роки), базова середня (5 років) і профільна середня (3 роки), яку отримують у старшій школі або професійних закладах освіти.

Для початкової освіти навчання учнів за програмами 12-річної школи починається з 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року.

Після закінчення кожного з етапів навчання діти повинні скласти іспит, а саме зовнішнє незалежне тестування, де результати такого тестування мають цінність для учня лише після отримання профільної середньої освіти, оскільки саме такі результати визначають орієнтованість на потреби ринку праці з урахуванням здібностей дитини.

Читайте також: Адміністративна відповідальність працівників та інспекторів Держпраці за порушення прав роботодавця

Зовнішнє незалежне тестування, за результатами початкового рівня та профільної середньої освіти, здійснюється з метою моніторингу якості освіти, тому не впливає стратегічно на подальшу долю учнів.

Реформування освіти передбачає ще один крок на зустріч європейським стандартам, оскільки в європейських країнах діти давно отримують середню освіту протягом 12-ти років. Однак, чи можна застосовувати до української освіти європейський підхід покаже лише час, оскільки перші результати освітньої реформи будуть у 2030 році.

1697 Просмотров