Стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів

Стягнення пені за несвоєчасну сплату аліментів, фотографія

Якщо один із батьків, хто зобов’язаний сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, їх не сплачує, то законодавством передбачена можливість накладення на такого боржника фінансових санкцій. 💰

Серед таких санкцій може бути:

✅накладення штрафу у розмірі від 20% до 50% від суми заборгованості (Закон України «Про виконавче провадження»)

✅стягнення неустойки (пені) (ст. 196 СК України)

Згідно із вищезазначеним положенням сімейного кодексу у разі прострочення сплати аліментів стягувач має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1 % суми несплачених аліментів за кожен день протермінування від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

Для стягнення пені стягувач повинен звернутись із відповідною позовною заявою до суду.

❗️До заяви необхідно додати правильний розрахунок пені за несвоєчасну сплату аліментів.

⠀💁🏼‍♂️📲Для правильного розрахунку рекомендуємо скористатись нашим онлайн калькулятором штрафних санкцій (calculator.mak-mel.com).

🧑🏼‍⚖️Згідно з практикою Верховного Суду розмір пені за місячним платежем розраховується так: заборгованість зі сплати аліментів за конкретний місяць (місячний платіж) необхідно помножити на кількість днів заборгованості, які відраховуються з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому мали бути сплачені, але не сплачувалися аліменти, до дня їх фактичної виплати (при цьому день виконання зобов`язання не включається до строку заборгованості) та помножити та 1 відсоток. Тобто, заборгованість за місяць х кількість днів заборгованості х 1 %.

Якщо платник аліментів доведе, що вжив всіх залежних від нього заходів щодо належного виконання зобов`язання, то він є невинуватим у виникненні заборгованості, і підстави стягувати неустойку (пеню) відсутні.❌

 

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам