201825.09
Нотаріальний дозвіл на вивіз дитини вже не потрібен

В Україні час не стоїть на місці, що не може не радувати та введено нові правила виїзду дитину за кордон, які вже вступили в дію.

Що ж змінилось та чи полегшило це насамперед сам виїзд, пропоную ознайомитись нижче.

Як відомо з 01 квітня 2018 року всіх українців, незалежно від віку було зобов’язано мати закордонний паспорт, якщо вони вирішили виїхати за межі своєї країни.

То ж з ким та як може виїздити дитина за кордон?

З введенням пакету законодавчої ініціативи «Чужих дітей не буває» відбулися суттєві зміни щодо того, що дитина може виїздити за кордон з одним із батьків без надання довіреності про дозвіл вивозу дитини другого з батьків.

Так насправді, передусім це дуже полегшить одному з батьків виїхати з дитиною за кордон наприклад на відпочинок чи лікування, якщо другою стороною не надається такого дозволу принципово чи ще з деяких обставин, адже не завжди батьки після розлучення можуть знайти спільну мову стосовно виховання та участі у вихованні дитини, а тому таким чином з наданням дозволу намагаються шантажувати іншу сторону наприклад, за схемою надам дозвіл – відмовся від аліментів.

Зокрема, новий закон впроваджує наступні норми:

  • той з батьків, з ким залишається дитина після розлучення, може самостійно приймати рішення про вивіз дитини за кордон і дозвіл іншого з батьків для цього не потрібен

Однак в такому випадку дитина зможе виїхати за кордон на термін не більше одного місяця. Проте, цього періоду часу цілком вистачає для того, аби поїхати у відпустку, в табір чи на міжнародні змагання.

  • якщо дитина виїжджає за кордон на термін більше 1 місяця, то в такому випадку все ж буде необхідно мати дозвіл від іншого з батьківна вивіз дитини

Але і тут є певні винятки: якщо той із батьків, з ким не живе дитина, заборгував виплату аліментів більше, ніж на 4 місяці, дозвіл на вивіз дитини за кордон від нього не потрібен. Тобто, якщо батько (чи мати) не сплачують аліменти довше, ніж протягом 4 місяців, інший з батьків має повне право вивозити дитину за кордон без його згоди. Проте в даному випадку також потрібно мати ґрунтовне підтвердження такого боргу.

  • тим батькам, що живуть окремо від дитини все ж таки потрібно буде отримати нотаріально завірену згоду іншого з батьків

 Якщо ж такої згоди не надають, то є можливість звернутись до суду та за процедурою спрощеного порядку у наказному провадженні отримати такий дозвіл від суду. Але якщо Ви є платником аліментів, то спочатку переконайтесь , що у Вас немає боргу.

Також є порада не зловживати і не порушувати норми та строки вивозу дитини, бо при цьому за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України – один місяць – передбачена адміністративна відповідальність та батьки-боржники, на яких накладено адміністративне стягнення, тимчасово обмежуються у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, окрім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків.

Важливо! Новий пакет законів не скасовує виїзд дитини з нотаріальною довіреністю про дозвіл на виїзд, дані норми лише спростили виїзд для тих, хто не мав змогу отримати таку довіреність.

Виходячи з нововведень, які згадуються в даній статті, можна зробити висновок, що даний закон, так, дійсно, суттєво полегшив виїзд дитини за кордон з одним із батьків, якщо нотаріального дозволу від другої сторони отримати ніяк не вдається.

2298 Просмотров