202002.04
Розірвання шлюбу в  2020 році

Якщо подружжя або один із подружжя усвідомив, що спільне життя більше не є можливим, й якщо було прийнято рішення про початок процедури розлучення, необхідно пам’ятати про правила, за якими ця процедура відбувається.

Як відомо, в Україні можна піти двома шляхами: звернутися до органів РАГС або до суду.

Проте, пропонуємо звернути Вашу увагу на деякі особливості, які притаманні процедурі розлучення в Україні:
По-перше, існує можливість подання заяви про розлучення через електронну форму, тобто онлайн. Це значно полегшує процедуру подання документів й дозволяє заощадити час громадян, які вирішили розлучитися. Відтак, в першу чергу необхідно пройти процедуру реєстрації на порталі: https://dracs.minjust.gov.ua.

Під час такої реєстрації, необхідно буде вказати ваші анкетні дані, вказати вид заяви про розлучення, ввійти до системи за допомогою систем електронної ідентифікації ( електронний цифровий підпис, тощо), обрати відповідний відділ РАГСу та зручний час для запису на прийом.

Необхідно також пам’ятати, що обов’язково через цю систему потрібно буде надати скан-копії наступних документів: свідоцтва про шлюб, квитанцію про сплату цієї послуги, а також, у разі наявності, рішення суду.
По-друге, варто зосередити увагуна процедурі розлучення з іноземними громадянами. Вона також може відбуватися через суд або органи РАГС.

Однак, у таких випадках необхідно вибрати право якої держави буде застосовуватися під час процедури розлучення. Враховуючи положення Закону України «Про міжнародне приватне право», припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу, будуть визначатися за спільним особистим законом подружжя, останнім місцем проживання подружжя або правом тієї країни з якою є найбільш тісний зв’язок.

Відтак, якщо подружжя проживає на території України й має спільне набуте майно, то процедура розлучення буде відбуватися за правилами українського законодавства.
У разі якщо один з подружжя є іноземцем, й неможливо встановити його місцеперебування, то процедура розлучення відбуватиметься без його присутності.

Звертаємо увагу, що процес розлучення в Україні значно легший та економічно вигідний для обох з подружжя, оскільки за іноземним законодавством ця процедура тримає значно довше, приміромв Україні цей процес займає 1,5 – 3 місяця, в той час як у європейських країнах може тривати до року. Тому подружжю треба буде належно аргументувати, що повинно бути застосоване саме українське право, пославшись на один з критеріїв, які зазначені в ЗУ «Про міжнародне приватне право».

Попри те, що розлучитися можна через РАГС, рекомендуємо Вам все ж таки розривати шлюб з іноземцем через судові органи, оскількирішення суду визнаватиметься поза межами України на підставі міжнародних договорів про правову допомогу між державами, в той час як документи органів державної влади, а саме РАГС, можуть потребувати здійснення процедури апостилю та легалізації.

Отже, у разі остаточного вирішення розірвання шлюбу, пам’ятайте про можливість онлайн процедури подання документів та не забувайте про важливість визнання права держави, яке має застосовуватися під час розлучення з іноземцем.

4906 Просмотров