Чоловік погрожує забрати дитину? Застосування судової практики.

Чоловік погрожує забрати дитину? Застосування судової практики., фотографія

Якщо чоловік погрожує відібрати дитину після розлучення, то не варто відразу впадати в паніку. Просто так взяти і залишити собі дитину він однозначно не зможе, оскільки для цього потрібно відповідне рішення суду, а для його винесення – значна кількість вагомих підстав.📄

👩🏼‍⚖️Загалом слід почати з того, що статтею 141 Сімейного кодексу України, встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини.

Для того, щоб діти залишились після розлучення з чоловіком, йому потрібно звернутись з позовною заявою про визначення місця проживання дитини.

Випадки, коли дитина на підставі судового рішення залишається з батьком, досить рідкісні і пов’язані з рядом виняткових обставин.

Батько має розраховувати на залишення дитини у себе в наступних випадках:

🔘Аморальну поведінку матері дитини в побуті: розпусний спосіб життя, алкоголізм або наркоманія, небажання забезпечувати дитину;

🔘Позбавлення матері батьківських прав;

🔘Протиправна поведінка матері по відношенню до дитини – побої, ухилення від виконання своїх обов’язків, залишення в небезпеці і т.д.

🟢Якщо ви не відноситесь до вищезазначених підстав, то хвилюватись немає причин.

Разом з цим, якщо у вас, як у матері є підстави думати, що після розірвання шлюбу чоловік викраде дитину та змінить місце проживання, то варто врегулювати це питання заздалегідь.

🔖Наприклад, уклавши нотаріально посвідчений договір щодо місця проживання дитини.

‼️Окрім цього, варто враховувати, що за наявності ситуації коли обоє з батьків відповідально ставляться до своїх обов’язків, тоді суд враховуючи всі обставини, може визначити що дитина певний період проживає з матір’ю, а певний період з батьком.

📄Для прикладу Рішення Приморського районного суду у справі No522/21260/17.

Залишити заявку

Ваші данні не будуть передані третім особам