201918.11
Будівельні ліцензії

Якщо Ви ведете або плануєте вести господарську діяльність, яка безпосередньо пов’язана з будівництвом, то ця стаття обов’язково стане для Вас у нагоді. Для того, щоб розпочати цю діяльність, необхідно знати, які види робіт підлягають ліцензуванню, та які вимоги існують для суб’єкта підприємницької діяльності ( далі – СПД), який планує отримати таку ліцензію.

Загалом, будівельна ліцензія – це рішення, яке приймається органом ліцензування, яке спрямоване на те, щоб підтвердити наявність у СПД права на здійснення такої діяльності. Простими словами – це дозвіл на здійснення господарської діяльності, яка пов’язана з будівництвом.

Отримати цю ліцензію може кожна юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми.

Так, ліцензуванню підлягають об’єкти будівництва за класами наслідків (відповідальності) СС2 та СС3, для класу СС1 будівельна ліцензія є необов’язковою. Згідно з чинними законодавчими актами України, ці класи – це характеристика потенційної небезпеки для життя і здоров’я громадян, які постійно або періодично знаходяться на території споруди, якій потрібно будівельна ліцензія, або знаходяться недалеко від особи, показники соціальних втрат і матеріальних збитків через повноцінного функціонування, тощо.

Пам’ятайте, що починати будівельні роботи, які належать до класів СС2 та СС3 можна тільки у тому разі, якщо у Вас наявний досвід зведення споруд, які належать до класу СС1. Так, для об’єктів СС2 потрібно мінімум 3 об’єкта класу СС1, а для об’єктів СС3 – 5 або наявність 3-х об’єктів СС2.

Перелік видів робіт, які належать до вищезазначених класів наслідків, затверджений Постановою КМУ № 256. Так, даний перелік містить 3 розділи, а саме: будівельні та монтажні роботи загального призначення(1.00.00), будівництво об’єктів інженерної інфраструктури (2.00.00) та будівництво об’єктів транспортної інфраструктури (3.00.00).

Варто зауважити, що кожен з них містить вид діяльності, який підлягає ліцензуванню з відповідним кодом. Наприклад: 1.13.01 – використання електротехнічних пристроїв, 2.01.04 – газопостачання, 3.04.00 – будівництво аеродромів та вертодромів.

Документи, які потрібно до ДАБІ задля отримання ліцензії:

  • Заяву про отримання ліцензії;
  • Відомості про виробничо-технічну базу, склад працівників за професійним та кваліфікаційним рівнем, технологію виробництва, інформаційно-правове забезпечення, наявну систему контролю якості виконання робіт, виконані заявником будівельно-монтажні роботи;
  • Опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії.

Термін розгляду документів: орган ліцензування розглядає подану заяву і протягом 10 роб.днів надсилає матеріали до ліцензійної комісії, а вона у свою чергу розглядає ці документи теж протягом 10 роб.днів. Орган ліцензування на підставі висновку ліцензійної комісії приймає, протягом 7 робочих днів з дати його надходження, рішення про видачу ліцензії із визначенням у додатку до ліцензії переліку робіт.

Щодо плати за видачу будівельної ліцензії, то вона здійснюється СПД лише після прийняття Держархбудінспекцією рішення про видачу ліцензії на провадження будівельної діяльності. Розмір її становить наразі 2007 гривень.

А також, ліцензія на будівельну діяльність вимагає систематичного підходу. Перш ніж ліцензія на будівельні роботи буде оформлятися, обов’язково потрібно визначити розмір вкладених фінансів, розробити чітку стратегію, і зрозуміти, хто саме буде відповідальним за цей непростий процес.

Отже, ліцензування будівельної діяльності це досить серйозний процес, тому варто враховувати всі нюанси, що описані вище, задля того, щоб процес ліцензування завершився успішно.

4583 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399