google_office_reuters

На днях до Верховного суду США було передано клопотання про перегляд справи, про визнання позначення “Google” загальновживаним і позбавлення його правового захисту. В нижчих інстанціях (в федеральному та апеляційному суді) компанії Google уже вдавалося захистити свою торгову марку. У своїй заяві позивач аргументував свою позицію, зокрема, тим, що торгова марка Google більше не підлягає правовому захисту, оскільки стала синонімом “пошуку в Інтернеті”.

“Окрім google нема жодного іншого слова, яке б означало здійснення пошуку в Інтернеті, використовуючи будь-яку пошукову систему”, зазначено в клопотанні про передачу справи на розгляд Верховного суду США.

Спір щодо торгової марки Google розпочався ще у 2012 році, коли Кріс Гіллеспі (Chris Gillespie) зареєстрував 763 доменні імена, в яких слово “google” викоритстовувалося у комбінації” з іншими словами та фразами, наприклад “googledonaldtrump.com”, “googledisney.com”, “googlebarackobama.net”.У відповідь на такі дії компанія Google подала скаргу до National Arbitration Forum (NAF), оскільки зареєстровані доменні імена є схожими до ступеню змішування з торговою маркою “Google” та зареєстровані недобросовісно. Скаргу було задоволено й усі доменні імена переделеговано компанії Google.

Наступним кроком Кріса Гілеспі стала подача позову про припинення дії торгової марки Google. У своєму рішенні від 16.05.2017 року Апеляційний суд дев’ятого округу США, не дивлячись на широке розповсюдження слова “google” як синоніму пошуку в Інтернеті, залишив за пошуковим гігантом право на торгову марку. Своє рішення Суд обґрунтував, зокрема, тим, що Google – це не лише пошукова система:

Читайте також: Врахування боргів подружжя при поділі спільного сумісного майна

“Навіть якщо припустити, що дієслово “google” (“гуглити”) і використовується користувачами у загальному значенні відносно будь-яких пошукових систем, це не дозволяє встановити, що саме вони (користувачі) мають на увазі коли використовують його”, – зазначено в судовому рішенні. Тобто, одні користувачі можуть використовувати “google”, як синонім пошуку в Інтернеті взагалі, а інші – мати на увазі пошуковий сервіс компанії Google.

Апеляційна колегія зазначила, що перетворення торгової марки на видове позначення товарів чи послуг має місце тоді, коли позначення стає “виключним описовим позначенням товару чи послуги”, тобто коли невикористання такого позначення ускладнює пропонування споживачам певних товарів чи послуг.

Подібні спори не рідкість – схожим чином було визнано загальновживаними та позбавлено правової охорони такі торгові марки, як “Aspirin”,”Thermos”,”Cellophane”.

782 Просмотров

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/makmel/mak-mel.com/www/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399