Механізм проведення закупівлі за процедурою звіту про укладений договір

На сьогодні, питання здійснення державних закупівель набуло неабиякої актуальності. Незважаючи на наявність низки роз’яснень Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, інструкцій авторизованих електронних майданчиків, на практиці мають місце ситуації, коли працівники органів державної влади, державних підприємств та органів місцевого самоврядування стикаються із труднощами, пов’язаними із публікацією звіту про укладений договір.

У даній статті буде розглянуто ситуацію, за якоми критерієми буде оцінюватися ціна, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень.

Так, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» для організації та проведення процедур закупівель замовник утворює тендерний комітет (комітети) або визначає уповноважену особу (осіб).

Перш за все, тендерному комітету необхідно визначитись з процедурою, яка буде найбільш прийнятна для проведення закупівлі. Наприклад, замовнику необхідно закупити офісний папір формату А4 на суму 150 000 грн.

В даному випадку, замовник обирає процедуру звіт про укладений договір, оскільки, відповідно до положень ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

Після цього, тендерному комітету необхідно опублікувати план закупівель або ж внести зміни до існуючого плану.

Внесення відомостей до плану закупівель дає можливість для публікації звіту про укладений договір на сайті авторизованого електронного майданчика, яким користується замовник.

Загалом, процедура публікації звіту про укладений договір на сайті того чи іншого закупівельного майданчику є простою та може відрізнятися лише візуальною складовою сайту.

Член тендерного комітету, що уповноважений на публікацію звіту про укладений договір на сайті уповноваженого органу, повинен правильно заповнити спеціальні форми, вказавши загальну та конкретну назву закупівлі, код ДК021:2015, суму договору, дані про переможця, тощо.

Читайте також: Здійснення експорту товарів які є нехарактерними для основного виду діяльності платника податків «нетиповий експорт».

На даному етапі, виникає питання щодо необхідності публікування сканованого тексту підписаного договору на сайті електронного майданчику.

Зі змісту ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» вбачається, що замовники обов’язково оприлюднюють саме звіт про укладені договори в системі електронних закупівель, проте, законодавцем не передбачено необхідності публікування сканованого договору. В той же час, на деяких електронних майданчиках відсутня можливість публікації звіту про укладений договір без одночасної публікації сканованого договору.

Загалом, рекомендується публікувати сканований текст договору на сайті електронного майданчику, задля уникнення спорів з державними органами, уповноваженими здійснювати нагляд та контроль щодо дотримання законодавства у сфері публічних закупівель.

Варто наголосити на тому, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом звіт про укладені договори протягом одного дня з дня укладення договору. Також, слід не забувати про складання та підписання протоколів тендерного комітету, незважаючи на те, що вони не публікуються на сайті електронного майданчику, а зберігаються замовником у паперовому вигляді.

Після виконання вищенаведених дій, закупівлю можна перевести в статус завершеної.

Розюмуючи наведене, важливим є дотримання вимог Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки, за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.

1210 Просмотров