Ключові скарги на зовнішніх юридичних радників, що супроводжують бізнес

Інколи нашій компанії доводиться зіштовхуватись із певним упередженим ставленням бізнесу до користі та ефективності юридичного аутсорсингу (абонентського обслуговування).
В цій статті я зібрав деякі недоліки надання послуг аутсорсингу, які відлякують потенційних замовників аутсорсингу та змушують їх надавати перевагу штатному юристу (in-house).

1.Елементарні проблеми з комунікацією та постановкою завдань.
Один з наших нових клієнтів, поділився історією про те, чому припинив співпрацю з попередньою компанією – аутсорсером. З його слів, попередня компанія встановила жорсткий регламент комунікації з нею, згідно з яким будь-який запит замовника, така компанія опрацьовувала на протязі 3-х робочих днів, і не важливо було, чи це швидке питання, яке не потребує детального дослідження, або питання від якого залежить укладення договору замовником вже зі своїми клієнтами, адже ніхто не буде чекати погодження декількох правок в договорі 3 дні. Також, лунали скарги на те, що неможливо зв’язатись з юристами, бо вони постійно зайняті чимось іншим, а не замовником.

АБОНЕНТСЬКЕ ЮРИДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ БІЗНЕСУ (АУТСОРСИНГ)

2.Відсутність багатопрофільності юридичної компанії.
На практиці буває так, що замість повноцінного комплексного юридичного обслуговування по всім питанням, з якими стикається бізнес, останній отримує коментарі одного юриста такої компанії на всі випадки життя, який, начебто, є фахівцем в усіх галузях права. По суті такий варіант юридичного супроводу є скоріше сервісом «віддаленого юриста», а не комплексним юридичним аутсорсингом.
На мою думку, оптимальним варіантом взаємодії аутсорсера з клієнтом є супроводження всіх поточних та не складних завдань клієнта одним юристом компанії (legalclientmanager), який з метою вирішення складних завдань, що потребують глибокої спеціалізації, залучає відповідного юриста компанії, залежно від юридичної практики. Такий підхід дає змогу мати як свого постійного юриста, який в курсі всіх питань підприємства, так і отримувати глибоку експертизу в окремих складних питаннях.

3.Формальний підхід до аналізу ситуації та виконання завдань.
На жаль, доволі часто, ми чуємо від колег скарги на їх клієнтів, щось до прикладу – «клієнт сказав, ми так і зробили, але він все одно чомусь не задоволений». Робити те, що каже клієнт, чути його поради та побажання дійсно важливо, але не менш важливо постійно пам’ятати, що клієнт не має юридичної освіти, а тому його плани, стратегії та рішення мають бути виправлені юристом, який повинен чітко уявляти бізнес мету тієї чи іншої задачі, кінцеву ціль та спрогнозувати, на скільки це можливо, потенційні ризики.
Адже, в інакшому випадку, такий юрист, замість того, щоб запропонувати свій оптимальний варіант вирішення задачі, із врахуванням юридичних ризиків, просто реалізує запропонований варіант клієнтом, наражаючи бізнес-клієнта на проблеми в майбутньому.

4.Не зрозуміла для клієнта тарифна політика компанії.
Як відомо комплексний юридичний аутсорсинг, як правило надається на умовах погодинної чи фіксованої оплати, залежно від потреб клієнта. З мого досвіду, одним клієнтам, в яких немає систематичної потреби в юридичній підтримці та невеликий об’єм щомісячних завдань, більше підходить погодинна оплата за фактично виконані задачі.
У випадку ж коли в деякі місяці існують різні об’єми завдань та в юридичній підтримці є систематична необхідність, як правило використовують фіксовану щомісячну оплату вартості послуг, в яку входять всі задачі на місяць незалежно від їх кількості.
Важливим є також чіткий облік виконаних задач та звітність. Доволі часто клієнти скаржаться на своїх юристів, тому що не розуміють куди було витрачено стільки часу та які саме дії було виконано для закриття задачі. Для уникнення подібних питань ми у своїй роботі використовуємо спеціалізовану CRM-систему для юристів SKYLAW яка дає змогу за допомогою вбудованого timetracker дає змогу чітко рахувати витрачений час та звітувати перед нашими клієнтами. Крім цього, в скоро планується запуск клієнтського кабінету, в якому клієнту буде легко взаємодіяти з юристами, вести облік часу та ставити завдання.
У своїм практиці наша компанія використовує також змішану форму оплати, коли є певний мінімальний фіксований розмір оплати, а також ліміт щомісячних годин. У випадку перевищення ліміту годин, застосовується додаткова оплата на фактичну кількість додаткового часу. Такий підхід дає змогу нам, як виділити постійного юриста для клієнта так і забезпечує оперативне виконання завдань клієнта, у порівнянні лише з погодинною оплатою.

Отже, якщо Ви маєте намір скористатись комплексним юридичним аутсорсингом для бізнесу, рекомендуємо звернути увагу на вказані нами проблеми.

1673 Просмотров